آتش‌سوزی در کارگاه تولید کفش در خیام تهران

9:29 - 25 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۶۲۴
آتش‌سوزی در کارگاه تولید کفش در خیام تهران
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران جزئیات آتش‌سوزی در یک ساختمان، در خیابان خیام پایین‌تر از میدان محمدیه را اعلام کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام کرد: ساعت ۳:۱۹ دقیقه بامداد امروز «دوشنبه۲۵ دی ماه ۱۴۰۲»، حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان در خیابان خیام پایین‌تر از میدان محمدیه کوچه کلانه رخ داد.

وی افزود: بلافاصله ۴ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تجهیزات پشتیبانی به محل اعزام شدند و آتش‌نشان‌ها به مدت چهار دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند که در ساختمان سه طبقه قدیمی که کل این ساختمان، هم قسمت حیاط و هم داخل خانه تبدیل شده بود، به یک کارگاه تولیدی کفش طعمه حریق شده است.

ملکی ادامه داد: حیاط با مواد کاذب و با سقف کاذب و شیروانی پوشانده شده بود و طبقه همکف، انبار چسب کفاشی بود که بسیار قابل اشتعال هست و همچنین طبقات بالاتر هم انبار کارتن و کفش‌های تولید شده بود. دو طبقه فوقانی کاملاً شعله‌ور شده بود و آتش در حال سرایت به طبقه همکف بود و حتی آتش به سمت پشت‌بام هم رسیده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران بیان کرد: آتش‌نشان‌ها عملیات را از چند جهت آغاز کردند و خیلی سریع موفق شدند تا آتش را تحت کنترل خود بگیرند. خوشبختانه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم و با اینکه ساختمان قدیمی بود، اما با تدابیر همکاران از ریزش ساختمان جلوگیری شد.

وی افزود: شعله‌زنی و لکه‌گیری سریعاً انجام شد و در نهایت ساعت ۶ صبحُ آتش‌نشان‌ها محل حادثه را تحویل مالک دادند.

ملکی اظهار داشت: به روز‌های پایانی سال که نزدیک می‌شویم مشاغل این‌چنینی مثل کارگاه‌های تولیدی کفش، پوشاک، مبل‌سازی‌ها و پارچه بافی‌ها فعالیت بیشتر می‌کنند لذا خواهشمندیم به اندازه نیاز روزانه و در حد یکیُ دو روز جنس وارد بکنندِ اگر بخواهید حجم زیادی از جنس را برای چند هفته وارد بکنند ریسک خطر را بالا می‌رود و حتماً در کارگاه‌های خود باید خاموش کننده یا شلنگ آب در دسترس داشته باشید.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: کارگرانی هم که در محل کار می‌کنند، اصول ایمنی را خصوصاً از باب سیم‌کشی‌های برق اطمینان رعایت کنندِ وسایل گازسوزشان، وسایل شعله آزاد نباشد و طرز استفاده از خاموش کننده را بلد باشند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *