راه ارتباطی ۳۰۰ روستای آذربایجان شرقی در پی بارش برف مسدود شد؛ امدادرسانی به ۲۸۰۰ نفر

23:05 - 24 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۵۸۸
راه ارتباطی ۳۰۰ روستای آذربایجان شرقی در پی بارش برف مسدود شد؛ امدادرسانی به ۲۸۰۰ نفر
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی، از مسدود شدن راه ارتباطی ۳۰۰ روستای استان پس از بارش سنگین برف خبر داد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی، بارش سنگین برف و کولاک راه ارتباطی ۳۰۰ روستای استان را مسدود کرد.

تمامی راه‌های ارتباطی استان شامل آزادراه تبریز- زنجان، راه‌های شریانی، اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آن‌ها در جریان است.

تمامی مدارس اردبیل فردا غیرحضوری و اداره‌های دولتی تعطیل شد

به‌دلیل برودت هوا و بارش برف در اردبیل فعالیت‌های آموزشی کلیه دوره‌های تحصیلی فردا (دوشنبه ۲۵ دی) در نوبت صبح و عصر به‌صورت مجازی خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اعلام کرد: اداره‌های دولتی در شهرستان اردبیل و در دوشنبه ۲۵ دی تعطیل است. بانک‌ها با دو ساعت تأخیر اقدام به خدمات‌دهی به مردم خواهند کرد.

امدادرسانی هلال‌احمر اردبیل به ۲۸۰۰ نفر در زیر بارش یکریز برف

حمید قویدل، مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل، گفت: طی ۵ روز گذشته نجات‌گران به ۲۸۲۰ نفر از هموطنان که در جاده‌های مواصلاتی با برف و کولاک گرفتار شده بودند، امدادرسانی کردند.

وی با بیان اینکه ۷۰۴ خودروی گرفتار شده در برف و کولاک توسط نجاتگران هلال احمر استان رهاسازی شده‌اند، افزود: ۳۲۰ نفر نیز توسط تیم‌های عملیاتی اسکان و ۹۰ قوطی کنسرو لوبیا، ۱۰۰ قرص نان و ۸۰ تخته پتو نیز در بین آسیب‌دیدگان توزیع شده است.

وی ادامه داد: در این حوادث ۴۰ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر به استعداد ۱۵۳ نفر/ روز نجات‌گر و به‌کارگیری ۳۷ دستگاه/ روز خودروی امدادی به هموطنان امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل، گفت: نجات‌گران در تمام محور‌های مواصلاتی استان در حال امدادرسانی هستند.

به گفته وی، هموطنان از سفر‌های غیرضروری جدا پرهیز کنند و در صورت اجبار حتما زنجیرچرخ، وسایل گرمایشی و مواد غدایی به حد کافی با خود همراه داشته باشند.

قویدل، گفت: ندای امداد ۱۱۲ جمعیت هلال احمر به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات مردمی است و هموطنان می‌توانند در زمان حوادث با این شماره تماس بگیرند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *