تسهیل رشد اقتصاد دانش پایه در همایش ملی توانمندی‌ها و چشم‌انداز شرکت‌های دانش‌بنیان

21:45 - 24 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۵۸۴
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
تسهیل رشد اقتصاد دانش پایه در همایش ملی توانمندی‌ها و چشم‌انداز شرکت‌های دانش‌بنیان
دبیر کمیته علمی نخستین همایش ملی توانمندی‌ها و چشم‌انداز شرکت‌های دانش بنیان گفت: پنل‌های خلق ثروت در شرکت‌های دانش‌بنیان و تشکل‌گرایی و نظام بیمه در نخستین دوره همایش برگزار می‌شود. 

خبرگزاری میزان - لیلا سعیدی دبیر کمیته علمی نخستین همایش ملی توانمندی‌ها و چشم‌انداز شرکت‌های دانش بنیان با اشاره به اهداف برگزاری این همایش اظهار کرد: کشور ما با در اختیار داشتن جمعیت جوان و پتانسیل‌های بالا در زمینه‌های فناوری، چند سالی است با هدایت رهبر معظم انقلاب به سوی پیاده‌سازی این مدل از اقتصاد رهنمون شده است. 

وی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان ستون فقرات «اقتصاد نوین» در نظر گرفته می‌شوند و این شرکت‌ها از نظر رشد و ایجاد شغل، به طور مداوم از کل اقتصاد جهانی بهتر عمل کرده‌اند. 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه به دلیل اندازه کوچک‌تر و ماهیت فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان، این کسب و کارها متضمن چالش‌های متفاوتی برای تامین‌کنندگان مالی سنتی هستند، افزود: اقتصاد دانش‌بنیان می‌تواند باعث کارآمدتر شدن و پویایی بیشتر کسب و کارها شده و به ایجاد محصولات و خدماتی با نوآوری بیشتر کمک کند. 

سعیدی با تشریح دستور کار کمیته علمی همایش ملی توانمندی‌ها و چشم‌انداز شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: دو نشست علمی و تخصصی پیش از همایش اصلی با حضور اساتید دانشگاهی و فعالان حوزه شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد. 

وی بیان کرد: در روز همایش در پنل‌های خلق ثروت در شرکت‌های دانش‌بنیان و تشکل‌گرایی و نظام بیمه، مسیر تعالی و رشد این مجموعه‌ها در اقتصاد کشور تبیین می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *