شناسایی ۱۶ میلیون نفر با اضافه وزن بالا در پویش ملی سلامت

19:36 - 24 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۵۷۲
شناسایی ۱۶ میلیون نفر با اضافه وزن بالا در پویش ملی سلامت
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که در پویش ملی سلامت ۱۶ میلیون نفر دارای اضافه وزن بالا شناسایی شده است.

خبرگزاری میزان - کوروش اعتماد، مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۲ میلیون نفر از جمعیت غربالگری در پویش ملی سلامت در مرحله پیش فشارخون و پره دیابت قرار دارند، ابراز امیدواری کرد که در این پویش و با مداخلات بهنگام ابتلای این افراد به دیابت و فشارخون به تعویق بیفتد.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه میانگین مشارکت در پویش ملی سلامت در دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان‌شهر‌های کشور به بیش از ۵۰ درصد رسیده است، از شناسایی ۱۶ میلیون نفر دارای اضافه وزن بالا در این پویش خبر داد.

وی افزود: از نظر تعداد افراد غربالگری شده، هر یک از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، شیراز، تبریز و اصفهان توانسته اند در جمعیت تحت پوشش خود، از دو میلیون نفر غربالگری عبور کنند که عدد قابل توجهی است و جای قدردانی از مردم و همکاران ما در این دانشگاه‌ها دارد.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی بهبهان، خمین، گراش، خلخال، یاسوج، رفسنجان، لارستان و چهارمحال و بختیاری در صدر جدول جمعیت تحت پوشش در «پویش ملی سلامت» قرار دارند.

اعتماد با تاکید بر جنبه پیشگیری محور بودن پویش ملی سلامت، از صرفه‌جویی در منابع و هزینه‌های درمانی آینده به عنوان یکی از مهمترین اهداف این یاد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *