فرزین: سکه جدید بانک مرکزی وارد بازار می‌شود

12:39 - 24 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۴۹۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
فرزین: سکه جدید بانک مرکزی وارد بازار می‌شود
رئیس کل بانک مرکزی از ضرب و عرضه سکه‌های جدید بانک مرکزی خبر داد و گفت: معاملات شمش طلا از چهارشنبه در مرکز مبادله آغاز می‌شود.

خبرگزاری میزان- محمدرضا فرزین؛ رئیس کل بانک مرکزی در جریان بازدید از مرکز نشر اسکناس و ضرب سکه بانک مرکزی با اعلام سیاست‌های جدید این بانک در حوزه طلا و سکه گفت: بانک مرکزی به دنبال تعدیل قوانین مربوط به واردات طلای کشور است؛ همواره تلاش داشتیم ذخایر طلای کشور افزایش یابد. اقدامات اخیر باعث افزایش ذخایر ارز و طلای کشور شد. تصمیم جدید ما این است که از چهارشنبه طلا در مرکز مبادله ارزی عرضه شود.

وی با اشاره به حضور در مرکز نشر اسکناس و ضرب سکه بانک مرکزی گفت: سکه جدیدی در دستور کار این مرکز است که به بازار عرضه می‌شود؛ سکه‌های جدید بدون تاریخ و بصورت تمام بهار آزادی با طرح جدید ضرب شده است.

رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرد: از امروز عرضه طلا به بازار افزایش می‌یابد و این افزایش عرضه از طریق ضرب سکه‌های جدید و عرضه سکه‌های قبلی انجام می‌شود.

 طبق اعلام مرکز مبادله ایران، فرزین با تأکید براینکه سکه‌های جدید بانک مرکزی با با سکه‌های قبلی ضرب شده تفاوت‌هایی دارد، تصریح کرد: توان ضرب روزانه ۲۰ هزار سکه را داریم. فعلا با ضرب سکه تمام، کار را شروع می‌کنیم.

وی با تأکید براینکه مرکز مبادله بستر مبادله طلا هم است و برنامه بانک مرکزی تقویت این مرکز است، گفت: فعلا قصد عرضه شمش در مرکز مبادله داریم؛ مقررات این کار در روز‌های اخیر نهایی شده است، اگر بخواهیم سکه هم عرضه کنیم در آینده تصمیم گیری می‌کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *