گفت‌وگو|

حضور بازیگر «جزیره» در «مستوران» 

11:36 - 24 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۴۸۰
حضور بازیگر «جزیره» در «مستوران» 
قاسم یوردخانی بازیگر نقش سمیر در سریال «مستوران۲» از چگونگی حضور و بازی در این سریال می‌گوید. 

خبرگزاری میزان - قاسم یوردخانی بازیگر فصل دوم سریال «مستوران» است که پیش از این مجموعه در آثار سینمایی و تلویزیونی مختلفی از جمله فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» به کارگردانی مجید اسماعیلی، «برای مرجان» به کارگردانی حمید زرگرنژاد و سریال «جزیره» به کارگردانی سیروس مقدم نقش‌آفرینی کرده است. 

یوردخانی در ابتدای این گفت و گو و با اشاره به چگونگی حضورش در سینما و تلویزیون، اظهار کرد: در گذشته و همراه با علی طالب‌آبادی مدتی را مشغول نوشتن فیلمنامه شدم و پس از آن، برای اولین بار در سریال «رهایی» به کارگردانی مسعود تکاور به عنوان بازیگر شروع به بازیگری در سینما و تلویزیون کردم. 

او که در سریال «مستوران۲» بازیگر نقش سمیر است، درباره نقش خود گفت: سمیر متعلق به اقلیم مستوران نیست و از اقلیم دیگری به مستوران آمده است. او در این شهر برده شده و کیاوش، برای پیش برد مقاصد خود از او استفاده می‌کند. سمیر نیز برای رهایی از دام اسارت، به اجبار تن به اجابت خواسته‌های کیاوش می‌دهد. 

یوردخانی با بیان این نکته که جسته و گریخته فصل ۱ «مستوران» را تماشا کرده، بیان کرد: در فصل اول کلیتی از شهر «مستوران» و مردمانش را دیدیم ولی در فصل دوم علاوه بر شخصیت‌های جدیدی که به این مجموعه اضافه شده، روایتی از عمارت حاکم این شهر و درباریان است. 

وی درباره تجربه همکاری با سیدعلی هاشمی گفت: پیش از سریال «مستوران» برای اولین بار در سریال «جزیره» با ایشان همکاری داشتم، بدون اغراق می‌توانم بگویم علی هاشمی هیچوقت در کار کم نمی‌گذارد و همیشه صد خود را خرج پرژه می‌کند، همین باعث می‌شود که وقتی خروجی یک مجموعه تاریخی پر زحمتی مثل «مستوران» را می‌بینیم از آن رضایت کامل داریم. 

وی ادامه داد: پیش از «مستوران۲» تجربه بازی آثار تاریخی را نداشتم. بازی در سریال تاریخی باعث می‌شود تا بازیگر در قالبی که تا به حال تجربه آن را نداشته قرار بگیرد و دیالوگ‌ها و روایت‌های دلچسب و متفاوتی را درک و اجرا کند که این موضوع در کنار سختی، لذت‌های خودش را نیز دارد. 

یوردخانی با بیان این مطلب که زمستان سال گذشته تمام عوامل در زمان فیلمبرداری این مجموعه سختی زیادی کشیدند، بیان کرد: برای مثال خود من گاها با لباس‌های کمی مجبور بودم تا در صحنه حضور داشته باشم و به دلیل اینکه اکثر لوکیشن‌های این مجموعه خارج از شهر بود، سرمای زیاد را متحمل شدیم که با توجه به خروجی و موضوع این مجموعه معتقدم ارزش تحمل تمام دشواری‌ها را داشت. 

فصل اول «مستوران» به کارگردانی مسعود آب‌پرور و سیدجمال سیدحاتمی در ۲۶ قسمت از شبکه یک پخش شد و فصل دوم آن با کارگردانی سیدعلی هاشمی و تهیه‌کنندگی عطا پناهی در ۳۸ قسمت از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود. «مستوران» محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که در استودیو بادبان تهیه و تولید شده است. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *