رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر: برخی از ساختمان‌های ناایمن تهران متعلق به دولت است

10:18 - 24 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۴۵۴
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر: برخی از ساختمان‌های ناایمن تهران متعلق به دولت است
پیرهادی گفت: متأسفانه برخی از ساختمان‌های ناایمن ساختمان‌های دولتی و وابسته به دولت هستند.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، مهدی پیرهادی در دویست و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به گزارشی که از ناایمنی ساختمان‌ها در شهر و ساختمان‌های شهرداری تهران بر اساس گزارش سازمان مدیریت بحران و سازمان آتش نشانی وجود دارد، اظهار کرد: متأسفانه برخی از ساختمان‌های ناایمن ساختمان‌های دولتی و وابسته به دولت هستند و هیچ توجیهی ندارد که ساختمان‌های دستگاه‌های دولتی و حتی خود شهرداری برای رقم کمی دچار مشکل و ناایمن باشند.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های رسمی برخی ساختمان‌ها وضعیت نامناسبی دارد. تعداد زیادی از خانواده‌ها به مجموعه باغ کتاب می‌روند در حالی که از لحاظ ایمنی وضعیت نامناسبی دارد و کوچکترین آتش سوزی باعث خسارت‌های جبران ناپذیری خواهد شد. به طوری که این مکان در صورت حریق مانند انبار باروت عمل خواهد کرد. باغ کتاب از لحاظ HSE و ایمنی در برابر حریق وضعیت خوبی ندارد و در حال حاضر تاییدیه آتش نشانی را هنوز نگرفته و از شهرداری می‌خواهیم نه فردا بلکه امروز نسبت به برطرف کردن این مشکل اقدام کند.

پیرهادی با اشاره به افزایش آمار تصادفات در کشور و تهران، یادآور شد: چرا باید این اتفاقات بیفتد؛ بر اساس گزارشات آمار تلفات جهانی از یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر کاهش یافته، اما جای سوال دارد که چرا آمار تصادفات در کشور ما روند افزایشی دارد؟

وی افزود: پلیس راهور باید گزارشی ارائه کند و دلایل این موضوع رو تشریح کنند و سازمان حمل و نقل و ترافیک و کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز باید موضوع را پیگیری کنند. در بودجه سال آینده هم برای ارتقاء ایمنی ساختمان‌ها و هم برای کاهش تصادفات باید پیگیری‌های لازم را انجام داد.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه موتورسیکلت‌ها بیشترین حوادث را تجربه می‌کنند، یادآور شد: حتی کسانی که تخلف نمی‌کنند نیز در خطر هستند و حرکت خلاف جهت موتورسواران باعث حوادث می‌شود که باید از آن جلوگیری شود. ما شنیدیم که پلیس ساماندهی موتورسیکلت‌ها را آغاز خواهد کرد، اما هنوز چیزی ندیده ایم.

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از ۱۵ هزار و ۲۰۰ کشته به ۲۰ هزار کشته در تصادفات رسیده‌ایم، اظهار کرد: ضرورت دارد برای این موضوع هم ما در شورا و هم دیگر دستگاه‌ها برای کاهش این آمار تدابیری بیاندیشیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *