گفت‌وگو|

شه‌بخش: مصدوم بودم و به قهرمانی کشور نرسیدم/ کسبِ سهمیه را برای خودم بزرگ نمی‌کنم

7:45 - 24 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۳۸۳
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
شه‌بخش: مصدوم بودم و به قهرمانی کشور نرسیدم/ کسبِ سهمیه را برای خودم بزرگ نمی‌کنم
بوکسور تاریخساز ایران گفت: رسیدن به وزن ۵۷ کیلوگرم دشوار است، اما این هم قسمتی از سختی‌های مسیر برای تحقق اهدافم خواهد بود.

دانیال شه‌بخش در گفت‌وگو با میزان، درباره عدم حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور اظهار داشت: به خاطر مصدومیت زانو بازی نکردم و این موضوع را به کادرفنی تیم ملی هم اطلاع داده بودم. برگه‌های پزشکی را هم فرستاده بودم و در مجموع عدم حضورم در قهرمانی کشور فقط به دلیل مصدومیت بود.

وی افزود: خداراشکر روز به روز بهتر می‌شوم و الان هم داخل اردو هستم. تا رقابت‌های درون اردویی و انتخابی دو هفته‌ای وقت داریم و خودم را به این رقابت‌ها می‌رسانم تا ان‌شاالله برای گزینشی المپیک فیکس شوم.

*قرار نیست به خاطر مشکلات پا پس بکشم

ملی‌پوش بوکس ایران درباره اینکه آیا برای وزن ۵۷ کیلوگرم آماده می‌شود، گفت: برای حضور در وزن ۵۷ کیلوگرم آماده می‌شوم، چون دوره گذشته هم در این وزن سهمیه گرفتم و نخستین ورزشکار سیستان و بلوچستان شدم که به این مهم دست یافته است. قبول دارم که کاهش وزن همیشه من را اذیت می‌کند، اما این هم قسمتی از سختی‌هایی است که برای رسیدن به هدفم باید با آن کنار بیایم.

وی ادامه داد: وزن کم کردن برای تمام ورزشکاران سخت است، اما قرار نیست بخاطر این مشکل پا پس بکشم. من حرفه‌ای فکر می‌کنم و برای تمام روزهایم برنامه دارم تا بتوانم ان‌شاالله باز هم المپیکی شوم.

*برای رسیدن به المپیک پاریس باید واقع‌بین باشیم

شه‌بخش درباره اینکه کسب سهمیه المپیک را چقدر در دسترس می‌داند، اظهار داشت: کسب سهمیه را برای خودم بزرگ نمی‌کنم، چون قبلاً این کار را انجام داده‌ام. ان‌شاالله تمام بچه‌ها بتوانند المپیکی شوند، اما برای رسیدن به پاریس باید واقع‌بین باشیم، چون کار سخت است. مسابقات ایتالیا و تایلند می‌توانند مسیر خوبی برای کسب سهمیه باشند و به امید خدا ما هم از این دو فرصت نهایت استفاده را می‌بریم.

بوکسورتاریخساز ایران با اشاره به اینکه مدال المپیک شرایط خاصی را می‌طلبد افزود: کلکسیون مدال‌های بوکس ایران فقط مدال المپیک را کم دارد که ان‌شاالله بتوانیم در این دوره یک مدال تاریخی بگیریم، چون این کار دور از دسترس و غیرممکن نیست. قبول دارم مدال المپیک، امکانات المپیکی می‌خواهد، اما فعلاً باید تمرکزمان روی تمرینات و مسابقات باشد.

*مربی کوبایی باید اختیار تام داشته باشد

وی در پایان درباره حضور مربیان کوبایی در تیم‌های ملی بوکس خاطرنشان کرد: اینکه مربی کوبایی اختیار تام داشته باشد و حرف اول و آخر را بزند بسیار نکته مثبتی است، چون او از مهد بوکس دنیا آمده. فونتس می‌تواند روی تک تک بوکسور‌های تیم ملی تاثیرگذار باشد به شرطی که فرصت عرض اندام به او داده شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *