۹۰۰ قطعه زمین در شهر جدید امیرکبیر بهمن امسال واگذار می‌شود

9:50 - 23 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۲۸۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
۹۰۰ قطعه زمین در شهر جدید امیرکبیر بهمن امسال واگذار می‌شود
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر از آغاز احداث ۷ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید امیرکبیر و مهاجران خبر داد و گفت: یکهزار و ۲۰۰ قطعه زمین در شهر جدید امیرکبیر برای طرح جوانی جمعیت در حال آماده‌سازی است که ۹۰۰ قطعه آن بهمن امسال واگذار می‌شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، سعید میرزایی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر و سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهاجران  به تشریح اقدامات این شرکت در رابطه با اجرای طرح نهضت ملی مسکن پرداخت و عملکرد آن شرکت را در این باره و همچنین واگذاری زمین در این شهر‌ها تشریح کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۷ هزار قرارداد در شهر‌های جدید امیرکبیر و مهاجران منعقد شد که حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر جدید امیرکبیر و ۳ هزار و ۵۰۰ واحد نیز در شهر جدید مهاجران است.

میرزایی ادامه داد: در شهر مهاجران تعهد شرکت عمران ۵ هزار واحد و در شهر جدید امیرکبیر در گام نخست ۳ هزار واحد بوده است که به بخشی از تعهدات خود در خصوص تولید مسکن در شهر‌های جدید عمل کردیم.

وی با تاکید بر اینکه مقرر شده است تا ۲۰ هزار واحد در شهر جدید امیرکبیر احداث شود، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا در ماه‌های باقیمانده امسال و سال آینده این مقدار نیز به مرحله امضای قرارداد و ساخت برسد.

به گفته میرزایی، میانگین پیشرفت فیزیکی واحد‌های نهضت ملی مسکن در شهر جدید امیرکبیر ۲۰ درصد است و ۵۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی مهاجران نیز حدود ۷۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این مقام مسئول توضیح داد: در حال آماده‌سازی حدود یکهزار و ۲۰۰ قطعه زمین برای طرح جوانی جمعیت در شهر جدید امیرکبیر هستیم که در ۵ محله شهر جدید ۹۰۰ قطعه آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال آماده‌سازی است.

به گفته میرزایی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعهد کرده است تا ۲۲ بهمن امسال آماده‌سازی این مقدار زمین تکمیل و آماده واگذاری شود.

وی افزود: در حال حاضر پرونده‌های اجرای طرح جوانی جمعیت برای واگذاری ۹۰۰ قطعه زمین در شهر جدید امیرکبیر در حال تکمیل است که در ۲۲ بهمن این مقدار اراضی به مردم برای تولید مسکن واگذار خواهد شد.

میرزایی همچنین در خصوص برنامه افتتاح‌های واحد نهضت ملی مسکن در بهمن ماه امسال توضیح داد: برای ۲۲ بهمن ۱۲۰ واحد در شهر جدید امیرکبیر افتتاح می‌شود.

میرزایی تصریح کرد: طبق زمانبندی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۲۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در شهر جدید امیرکبیر قبل از اتمام سال جاری افتتاح خواهد شد و ۱۵۰ واحد نیز در بهار سال ۱۴۰۳ افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *