ضرورت مراجعه به سامانه نهاد‌های مالی دارای مجوز «CFI»

9:17 - 23 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۲۷۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
ضرورت مراجعه به سامانه نهاد‌های مالی دارای مجوز «CFI»
رئیس اداره امور کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: اشخاص حقیقی و حقوقی با مراجعه به سامانه «CFI» و با جستجوی نام شرکت کارگزاری مدنظر از معتبر بودن مجوز‌های فعالیت کارگزاری مطمئن شوند.

خبرگزاری میزان - به گزارش بازار سرمایه ایران (سنا)، نوید خالقی رئیس اداره امور کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار، با بیان این که با هدف اطلاع‌رسانی به فعالان بازار سرمایه و عموم مردم و پیشگیری از ایجاد برخی ناهنجاری‌ها، فهرست شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز معتبر از سازمان بورس و اوراق بهادار در سامانه نهاد‌های مالی دارای مجوز به نشانی cfi. seo.ir قابل استفاده است، اظهار داشت: در صفحه اختصاصی شرکت کارگزاری اطلاعات مرتبط با مجاری ارتباطی، نشانی دفاتر و شعب، تأییدیه‌های فنی سامانه، سرمایه و سایر مشخصات شرکت کارگزاری قابل مشاهده است.

وی افزود: تمامی مشتریان شرکت‌های کارگزاری، بانک‌ها و سرمایه‌گذاران و هر شخصی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با شرکت کارگزاری در ارتباط است می‌تواند با مراجعه به سامانه «CFI» و با جستجوی نام شرکت کارگزاری مدنظر از معتبر بودن مجوز‌های فعالیت کارگزاری اطمینان پیدا کنند.

خالقی گفت: عموم مردم نیز برای جلوگیری از مخاطرات و سوءاستفاده‌های احتمالی و همچنین اطمینان از صحت‌سنجی اطلاعات، به سامانه «CFI» مراجعه کنند وآن را با محتوای مندرج در این سامانه تطبیق دهند.

رئیس اداره امور کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان تاکید کرد: با توجه به این که امکان دارد برخی از افراد سودجو با معرفی خود به عنوان کارگزاری اقدام به کلاهبرداری و دریافت پول از مردم کنند، لازم است مردم با مراجعه به این سامانه و تطبیق آن، گرفتار این اشخاص نشوند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *