طرح خدمات الکترونیک قضایی جهادی رایگان در بشاگرد اجرا شد

10:18 - 22 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۱۹۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
طرح خدمات الکترونیک قضایی جهادی رایگان در بشاگرد اجرا شد
رئیس کل دادگستری هرمزگان از اجرای طرح خدمات الکترونیک قضایی جهادی به صورت رایگان در بشاگرد خبر داد.

خبرگزاری میزان- مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: طی روزهای اخیر طرح خدمات الکترونیک قضایی جهادی به صورت رایگان در بخش گافر و پارامون و روستای گازون بز از توابع شهرستان بشاگرد اجرا شد و با توجه به تمهیدات اتخاذ شده، اجرای این طرح در دیگر روستاهای این شهرستان نیز ادامه خواهد داشت.

مجتبی قهرمانی همچنین هدف از اجرای این طرح را عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تأکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر لزوم دسترسی آسان مردم به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار به خدمات قضایی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در قالب دفاتر سیار اجرا می شود، افزود: یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح که با مشارکت کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان برگزار می شود، تسهیل دسترسی مردم به خدمات دستگاه قضایی است و بر این اساس، تمام خدماتی که در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه می‌شود در اختیار هموطنان در مناطق محروم قرار می‌گیرد.

قهرمانی با اشاره به اینکه در این طرح، توجه به مردم مناطق محروم و نیازهای قضایی آنان در اولویت قرار دارد، یادآور شد: ارائه خدمات در این طرح جهادی به صورت مقطعی نخواهد بود و به صورت متوالی ادامه می‌یابد و تمام مناطق محروم استان هرمزگان را در بر می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: توجه به مناطق کمتر توسعه یافته از اولویت‌های دستگاه قضایی استان در دوران تحول و تعالی قوه قضاییه است و با همین هدف ارائه خدمات قضایی الکترونیک به صورت رایگان در این مناطق ارائه می‌شود.

گفتنی است؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در تاریخ ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۰ در نهمین جلسه ستاد راهبری اجرای سند تحول قضایی که به منظور بررسی راهکار‌های «ارتقای عملکرد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» برگزار شد، با صدور دستورات ویژه ای برای ارتقاء و ارزان شدن خدمات الکترونیک قضایی تأکید کرد «تا جایی که ممکن است باید هزینه‌های مردم برای خدمات قضایی کاهش یابد و این خدمات با ارزان‌ترین نرخ ممکن ارائه شود».

انتهای پیام /ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *