معاون سیاسی وزیر کشور: حامی احزاب قانونی هستیم

14:27 - 21 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۱۳۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
معاون سیاسی وزیر کشور: حامی احزاب قانونی هستیم
معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور با اعلام حمایت این وزارتخانه از احزاب قانونی کشور، گفت: اصولگرا و اصلاح‌طلب، انتخابات را از موضع تکلیف ببینند.

خبرگزاری میزان - به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، سید محمدتقی شاهچراغی صبح پنجشنبه در همایش احزاب در خصوص انتخابات و اهمیت آن اظهار کرد: حتما احزاب به راهبرد‌هایی که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند، توجه جدی خواهند داشت.

وی افزود: تمام مسائل انتخابات گذشته را بررسی و نیاز‌ها را برطرف کرده‌ایم و باید بگویم به لحاظ زمانی از انتخابات گذشته جلوتر هستیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: در انتخابات امسال ۴۰۰۰ شعبه بیشتر از گذشته در نظر گرفتیم تا در رأی‌گیری تسهیل شود، همچنین قریب به ۵۹ هزار شعبه آماده اخذ رای هستند و دستگاه‌های احراز هویت و نرم‌افزار‌های مورد نیاز تأمین شده است.

شاهچراغی ادامه داد: اعضای شعب مشخص می‌شوند که این‌ها جدا از وظایف ناظران شورای نگهبان است.

وی با بیان اینکه چاپ ۷۱ میلیون تعرفه به تفکیک صورت گرفته و آماده شده است، خاطرنشان کرد: برای اجرای انتخابات همه شرایط فراهم است. قانون همه چیز را تعریف کرده و همه کار‌ها باید برابر قانون صورت بگیرد. از روز گذشته فرصت یک ماهه شورای نگهبان آغاز شده است تا صلاحیت‌ها را بررسی کند.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: به نظرم فرصت هست و ما هم در حوزه وزارت کشور تلاش داریم تا شاهد مشارکت حداکثری باشیم. قطعاً مردم باید در همه مراحل حضور داشته باشند و انتخابات محدود نشود. احزاب هم باید حضور داشته باشند و فعالیت آن‌ها صرفا به انتخابات محدود نشود.

شاهچراغی گفت: جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب فرقی نمی‌کند، به انتخابات از موضع تکلیف نگاه کنیم. اگر نقد درستی هم وجود داشته باشد، ما در وزارت کشور استقبال می‌کنیم و تا آخر زمانی که قرار است اعلام نظر شود، ما در خدمت احزاب هستیم.

وی با تاکید بر اینکه حضور در میدان انتخابات یک تکلیف است، گفت: انتخابات آثار ملی و فراملی دارد. نگران زخم زبان‌ها نباشید. همه دستگاه‌ها طبق قانون عمل کنند تا مشارکتی که در کلام رهبری آمده، محقق شود.

شاهچراغی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم فرصتی برای همکاری و همدلی ایجاد شود تا در اولین قدم، نتیجه آن را در ۱۱ اسفند با تلاش‌های شما ببینیم؛ زیرا شما معتمد بخشی از مردم هستید.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *