اقدامات قانونی برای دفاع از حقوق باشگاه پرسپولیس در مورد رعایت کپی رایت

12:22 - 21 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۱۱۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
اقدامات قانونی برای دفاع از حقوق باشگاه پرسپولیس در مورد رعایت کپی رایت
باشگاه پرسپولیس با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های صورت گرفته بطور جد پیگیر حقوق باشگاه در زمینه‌های کپی رایت و مالکیت فکری است و اقدامات قانونی خود را آغاز کرده است و از فعالان این حوزه‌ها خواست تا برای فعالیت، از باشگاه مجوز‌های لازم را بگیرند.

خبرگزاری میزان - پیمان حدادی، عضو هیئت مدیره باشگاه با اعلام اینکه یکی از محل‌های درآمدی باشگاه که سال‌ها هست مغفول مانده، موضوع کپی رایت است، در این مورد به سایت باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه اقدامات حقوقی و قضایی لازم در مقابل افراد و نهاد‌هایی که به عرضه محصولات پرسپولیس (از جمله لباس هواداری) که با نام و لوگوی باشگاه اقدام می‌کنند را آغاز کرده است و در روز گذشته با هماهنگی دادستانی و نیروی انتظامی، یکی از فروشگاه‌های منطقه منیریه محکوم و تمامی محصولات با نام باشگاه پرسپولیس در این فروشگاه ضبط گردید و این فروشگاه موظف شد جهت فروش محصولات با نام ابتدا از باشگاه مجوز دریافت کند. این اقدام برای سایر خاطیان نیز در دست اقدام است.

وی همچنین در مورد پخش محتوا‌های صوتی و تصویری متعلق به باشگاه که توسط پلتفرم‌ها و سایت‌ها بدون کسب اجازه از باشگاه پخش می‌شود، بیان کرد: جلسات خوبی با مسولین «ساترا» داشته‌ایم و به زودی در این خصوص اقدامات حقوقی و قضایی توسط معاونت حقوقی باشکاه آغاز خواهد شد تا حق و حقوق باشگاه در موضوعات مالکیت فکری و کپی رایت، حفظ شود.
حدادی اضافه کرد: با هماهنگی مدیرعامل هفته آینده با سازمان لیگ در خصوص تبلیغات محیطی جلسه‌ای خواهیم داشت تا بتوانیم از این محل درآمدی که حق باشگاه است، مشخص و دریافت گردد.

عضو هیئت مدیره درباره طلب ۱۰۹ میلیارد تومانی باشگاه از وزارت ورزش و جوانان گفت: امور مربوط به این موضوع از سمت باشگاه کامل انجام شده و این طلب در سامانه مدیریت بدهی‌های دولت ثبت شده است و مسولین مربوطه باید زودتر منابع لازم جهت تسویه مبلغ ۱۰۹ میلیارد را اختصاص دهند.

او در پایان اعلام کرد در هر کدام از موضوعات فوق گزارشات تکمیلی در آینده به سهامداران و هواداران اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *