آیت‌الله جنتی: مردم ایران و جوانان برخوردار از غیرت دینی هستند

14:21 - 20 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۰۰۶
دسته بندی: سیاست ، عمومی
آیت‌الله جنتی: مردم ایران و جوانان برخوردار از غیرت دینی هستند
دبیر شورای نگهبان گفت: مردم بزرگ ایران و جوانان این سرزمین برخوردار از غیرت دینی هستند.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه امروز (چهارشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۲) این شورا با اشاره به قیام مردم قم در دی ماه سال ۱۳۵۶ در اعتراض به انتشار مقاله ساواک علیه امام خمینی (ره) اظهار داشت: حرکت آن روز مردم قم که در سایر شهر‌های کشور هم تداوم پیدا کرد از مصداق‌های قیام‌لله است.

وی افزود: عامل آن غیرت دینی مردم بود که همواره یکی از مهم‌ترین عوامل به نتیجه نرسیدن توطئه‌های دشمنان به شمار می‌آید. مردم بزرگ ایران و جوانان این سرزمین برخوردار از غیرت دینی هستند.

دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: جلوه‌گری غیرت دینی مردم را در تاریخ انقلاب اسلامی مکرر می‌بینیم که عامل ماندگاری نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است. بر همین اساس یکی از اهداف اصلی جنگ نرم دشمنان، کم‌رنگ کردن غیرت دینی در بین مردم و به ویژه جوانان است.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه غیرت دینی متاثر از ایمان و خداباوری است و محصول رابطه عمیق بین انسان و خداوند می‌باشد، گفت: هرچه نگاه انسان توحیدی‌تر و ایمانش قوی‌تر باشد، واهمه او از غیر خداوند کمتر خواهد شد و آمادگی‌اش برای دفاع از دین خدا بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: تاریخ اسلام سرشار از دلاوری مجاهدان جان بر کف مومنی است که در راه دفاع از اسلام سر از پای نشناختند و جلوه‌هایی عظیم از غیرت دینی به تصویر کشیدند.

دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: معمولاً در رسانه‌ها بیشتر از جلوه‌های علنی مجاهدت‌های مجاهدان یاد می‌شود و کمتر شاهد به تصویر کشیدن وجه معرفتی شخصیت آن‌ها هستیم که باید در این زمینه تلاش شود.

آیت‌الله جنتی در بخش پایانی صحبت‌هایش با اشاره به فرارسیدن ماه رجب عنوان کرد: ماه پربرکت رجب از جمله فرصت‌های ارزشمند برای رشد ایمان است که باید قدر آن بدانیم و از لحظه لحظه آن برای عمق بخشیدن به رابطه‌مان با خداوند بهره ببریم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *