سامانه بارشی جدید شنبه وارد کشور می‌شود

12:13 - 20 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۹۵۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
سامانه بارشی جدید شنبه وارد کشور می‌شود
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی ۲۰ تا ۲۴ دی ماه از ورود سامانه بارشی جدید به شمال غرب کشور در روز شنبه هفته آینده خبر داد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، امین حسین نقشینه با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی امروز بیستم دی ماه اظهار کرد: امروز چهارشنبه سامانه بارشی برای مناطقی از شمال غرب و غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، غرب تهران و سواحل دریای خزر فعال است که سبب کاهش دما می‌شود و بارش برف و باران را در پی دارد.

وی افزود: شدت بارش‌ها امروز در نیمه غربی استان کردستان و شمال استان قزوین و جنوب آذربایجان غربی پیش‌بینی شده است. همچنین امروز و فردا دریای خزر و فردا شمال خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه به پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی روز ۲۱ دی ماه گفت: فردا پنجشنبه، گستره بارش‌ها علاوه بر ایجاد بارش در شمال غرب، شمال استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، تهران و خراسان شمالی را نیز در بر می‌گیرد و بارش برف در شمال و غرب لرستان قابل توجه است.

نقشینه با بیان اینکه اوایل شب ۲۲ دی ماه (جمعه) این سامانه از کشور خارج می‌شود، از ورود سامانه جدید بارشی از شمال غرب به کشور در روز شنبه ۲۳ دی ماه خبر داد که سبب بارش برف و باران در شمال غرب و غرب ایران می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: یکشنبه هفته آینده گستره بارش‌ها، شمال خوزستان و چهارمحال بختیاری، دامنه‌های جنوبی البرز در استان قزوین، البرز، تهران و غرب سواحل دریای خزر را فرا می‌گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: شنبه و یکشنبه شدت برف در جنوب آذربایجان غربی و غرب کردستان پیش‌بینی شده است.

نقشینه با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی تهران گفت: امروز کمینه دما ۶ درجه و بیشینه دما ۱۶، فردا ۱۴ و جمعه ۱۰ درجه بالای صفر پیش‌بینی شده است. همچنین امروز و فردا بارش پراکنده در تهران رخ می‌دهد و احتمال بارش برف هم وجود دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *