برگزاری نشست هماهنگی با فدراسیون‌های قایقرانی، کوهنوردی و صعود‌های ورزشی و دوومیدانی

11:46 - 20 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۹۳۹
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
برگزاری نشست هماهنگی با فدراسیون‌های قایقرانی، کوهنوردی و صعود‌های ورزشی و دوومیدانی
با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نشست‌های آماده سازی فدراسیون‌های ورزشی جهت حضور در مسابقات کسب سهمیه و بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ با فدراسیون‌های قایقرانی، کوهنوردی و صعود‌های ورزشی ودوومیدانی برگزار شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ این نشست‌ها با حضور محمود خسروی‌وفا رئیس، سیدمناف هاشمی دبیر کل کمیته، مهین فرهادی‌زاد نائب رئیس کمیته، سیدنصراله سجادی مشاور رئیس، علی رغبتی نماینده وزارت ورزش و جوانان، محمد تابع سرپرست مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، محمد کاظمی سرپرست حراست، سید فرید فتاحیان مدیر امور بین‌الملل، محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی و مرتضی کوهی مشاور دبیر کل کمیته برگزار شد.

در ابتدای این نشست خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از زحمات فدراسیون‌ها ابراز داشت: هدف از برگزاری این جلسات بررسی آخرین وضعیت تیم‌های ملی، ورزشکاران و فدراسیون‌ها برای حضور در رقابت‌های متعدد بین‌المللی و نحوه برگزاری اردو‌های آن‌ها جهت کسب سهمیه بازی‌های ۲۰۲۴ است تا بتوانیم در راستای حمایت از آن‌ها با توجه به شرایطی که دارند، برنامه ریزی بهتری داشته باشیم، اینکه در چه مسابقاتی و در چه شرایطی شانس کسب سهمیه المپیک دارند تا ما حمایت‌های لازم را از آن‌ها داشته باشیم.

در ادامه سید مناف هاشمی نیز اظهار داشت: بدون تردید این جلسات و صحبت‌های مسئولان فدراسیون‌ها در خصوص شرایط تیم‌های ملی و چگونگی کسب سهمیه ما را با واقعیت‌های موجود در ورزش کشور و رقبای جهانی روبرو کرده تا بتوانیم حمایت‌های لازم را بر اساس نیاز‌های موجود و بررسی جمیع جهات کار‌های انجام شده و در دست انجام داشته باشیم.

در نشست فدراسیون دوومیدانی که با حضور مهدی مبینی سرپرست فدراسیون و محمد مشهدی یاری دبیر فدراسیون برگزار شد مبینی ضمن ارائه برنامه‌های فدراسیون ابرازداشت:در حال حاضر تمرینات تیم‌ها در حال برگزاری است و نفراتی که شانس بالایی برای کسب سهمیه دارند بصورت ویژه در حال تمرین می‌باشند که البته در حدود ۱۰ نفر ورزشکار جوان و با آتیه هم در حال اجرای تمرینات بوده و چه بسا حتی در صورت درخشش بتوانند سهمیه هم کسب کنند.

وی ادامه داد: برای کادر فنی و ورزشکاران حاضر در اردو حقوق ومزایای خوبی در نظر گرفتیم و حتی با بازسازی مجموعه آفتاب انقلاب اقدام به نوسازی محل تمرینات و اسکان کردیم و با برنامه ریزی و اردو‌های داخلی و برون مرزی که در نظر گرفتیم شانس زیادی برای نمایندگان شایسته کشورمان قائلیم.

نشست بعدی با حضور رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی، منصوره گرجی نائب رئیس، حسین مقدم دبیر فدراسیون، اقبال افلاکی مدیر تیم‌های ملی و فرشاد یگانه مربی برگزار شد که زارعی ابراز داشت: بعد از بازی‌های المپیک توکیو به دلیل جذابیت‌هایی که سنگوردی داشت به بازی‌های این دوره از المپیک اضافه شد و شاهد این هستیم که در حال حاضر ورزشکاران ما در دو رشته سرعت و ترکیبی در حال تمرین بوده و خود رابرای رویداد‌های کسب سهمیه آماده می‌کنند.

وی افزود: کسب سهمیه المپیک در رقابت‌های جهانی و قاره‌ای مشخص می‌شود تا بچه‌ها بتواننند امتیازات لازم را کسب کنند درحال حاضر آقایان علیپور، دارابیان و خانم رکابی وضعیت نسبتا خوبی دارند و تمام تلاش ما رسیدن این هدف است و اگر چه کار خیلی سختی در پیش داریم، ولی ورزشکاران ما انگیزه بالایی دارند و خیلی امیداریم در بهار سال آینده بتوانیم به این مهم دست یابیم.

همچنین در نشست فدراسیون قایقرانی که با حضور علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون و کتایون اشرف نائب رئیس فدراسیون برگزار شد رئیس فدراسیون قایقرانی ضمن ارائه گزارش جامعی از برنامه‌های اردویی و مسابقات برون مرزی ابرازداشت:شرایط کسب سهمیه برای قایقرانی آسان نیست، ولی فدراسیون تمام عزم خود را جذب کرده تا با برگزاری اردو‌های مشترک داخلی و خارجی و همچنین اعزام نمایندگان کشورمان به اردو‌ها و رقابت‌های بین المللی شرایط مناسبی را برای کسب سهمیه پدید آورد.

سهرابیان تصریح کرد: ما در کنار تامین هزینه‌های اردویی و اعزام‌ها بحث تامین تجهیزات را هم داریم و امید زیادی داریم همچون ادوار گذشته قایقرانی هم یکی از رشته‌های حاضر در المپیک پاریس باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *