تشکیل گروه ویژه برای تحقق رویا‌های کشتی‌گیران هندی در مسیر المپیک پاریس

9:10 - 20 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۹۰۴
تشکیل گروه ویژه برای تحقق رویا‌های کشتی‌گیران هندی در مسیر المپیک پاریس
گروه ویژه تازه تاسیس برای نجات کشتی‌گیران هندی برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس با پرچم این کشور تشکیل شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش Indiatvnews، کمیته المپیک هند یک کمیته موقت ۳ نفره برای نظارت بر امور فدراسیون کشتی هند تشکیل داده است. پس از انتخاب سانجی سینگ به عنوان رئیس جدید فدراسیون، ساکشی مالیک (کشتی‌گیر) اعلام کرد که از این ورزش کناره‌گیری می‌کند، اما مبارزه خود را رها نمی‌کند.

در ژانویه ۲۰۲۳، سه کشتی‌گیر - باجرانگ پونیا، ساکشی مالیک و وینش فوگات - اعتراضی را علیه رئیس سابق بریج بوشان شاران سینگ، که متهم به آزار جنسی شش کشتی‌گیر زن بود، به راه انداختند. در همین راستا فدراسیون هند توسط اتحادیه جهانی کشتی تعلیق شدند. کشتی‌گیران هندی در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ با پرچم UWW شرکت کردند.

چندی پیش وزارت ورزش هند، سانجی سینگ را به دلیل "تصمیم عجولانه" خود برای برگزاری مسابقات قهرمانی ملی زیر ۱۵ و زیر ۲۰ سال بدون دادن زمان کافی به کشتی‌گیران برای آماده‌سازی تعلیق کرده بود و همچنین از IOA خواسته بود تا تشکیل جلسه دهد. پس از اتخاذ این تصمیم توسط IOA، اکنون یک کمیته موقت سه نفره تشکیل شده که وظیفه نظارت بر عملکرد فدراسیون را بر عهده خواهد داشت که شامل انتخاب ورزشکاران، آماده کردن ورزشکاران به‌منظور شرکت در رویداد‌های بین‌المللی، سازماندهی فعالیت‌های ورزشی، رسیدگی به حساب‌های بانکی، مدیریت وب سایت و سایر مسئولیت‌های مرتبط است.

از آنجایی که IOA معتقد است که رعایت استاندارد‌های حاکمیتی برای تضمین بازی جوانمردانه، شفافیت و پاسخگویی و حفظ منافع ورزشکاران همانطور که IOC از آن حمایت می‌کند و برای اطمینان از تداوم ضروری است، طی بیانیه‌ای مطبوعاتی رسمی تصمیم گرفت که یک کمیته موقت با فوریت منصوب شود.

باجرنگ پونیا در پایان سال ۲۰۲۳ از وزارت ورزش خواست تا برای حفظ آینده ورزشکاران هر چه سریعتر تمام فعالیت‌های کشتی را آغاز کند. اولین قدم تشکیل تیم ملی برای مسابقات آزاد زاگرب از ۱۰ تا ۱۴ ژانویه بود. ۱۳ کشتی‌گیر هندی به کرواسی سفر کردند، زیرا مسابقات آزاد زاگرب بخش مهمی از آمادگی برای مسابقات مقدماتی المپیک در ماه آوریل و می‌ در نظر گرفته می‌شود، اما باجرنگ پونیا به دلیل مصدومیت این مسابقات را از دست داد.

 

تشکیل گروه ویژه برای تحقق رویا‌های کشتی‌گیران هندی در مسیر المپیک پاریس

در همین حال، اعتراضات جدیدی در دهلی نو از ۳ ژانویه آغاز شده است. کشتی‌گیران نوجوان در برابر مثلث باجرنگ پونیا، ساکشی مالک و وینش فوگات موضع گرفتند. آن‌ها به این سه نفر به دلیل "ممانعت از برگزاری برنامه‌های کشتی در رده سنی نوجوانان که در نتیجه مانع رشد آنهاست" اعتراض داشتند.

کشتی‌گیران بنر‌هایی در دست داشتند که موضع ضد سه‌گانه را نشان می‌داد و خواستار حذف آن‌ها شدند. برخی از بنر‌ها حتی از اتحادیه جهانی کشتی UWW درخواست کردند تا علیه این سه نفر پونیا، مالیک و فوگات اقدام کند.

تشکیل کمیته موقت گام مهمی برای IOA برای بازگرداندن کشتی‌گیران هندی جهت حضور در المپیک پاریس ۲۰۲۴ بود، اما هنوز کار‌های زیادی برای حل همه تنش‌ها بین کشتی‌گیران و فدراسیون وجود دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *