حضور ماموران نامحسوس در ۲۰۰ پارک پایتخت

15:15 - 19 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۸۳۰
حضور ماموران نامحسوس در ۲۰۰ پارک پایتخت
رئیس پلیس تهران از استقرار مامورن نامحسوس در ۲۰۰ پارک و بوستان تهران به منظور تامین امنیت خبر داد و گفت: در اجرای طرح مبارزه با سرقت ۲۹۴ سارق دستگیر و ۶۸ باند سرقت منهم شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش خبرگزاری پلیس، سردار عباسعلی محمدیان در حاشیه بازدید از دستاور‌های پلیس آگاهی تهران بزرگ در اجرای طرح مبارزه با سرقت با حضور در جمع خبرنگاران، یاد شهدا و به خصوص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه تروریستی کرمان را گرامی داشت.

وی گفت: تامین امنیت مردم، یکی از اولویت‌های مهم برای پلیس است و ما به دنبال افزایش توامان امنیت و احساس امنیت در میان مردم هستیم. از این منظر، معتقدیم که وقوع حتی یک مورد سرقت هم زیاد می‌باشد و باید قاطعانه و برابر قانون با آن برخورد شود.

وی با اشاره به دشواری‌های امر مبارزه با سرقت، گفت: کار مبارزه با سرقت در برخی از حوزه‌ها بسیار دشوار است، مثلا در بحث مبارزه با سرقت مسلحانه کار سخت و پیچیده است، اما کارآگاهان پلیس آگاهی و تمامی ماموران ما، این سختی را به جان خریده و گاه حتی برای تامین امنیت مردم، جانشان را نیز می‌گذارند.

رئیس پلیس پایتخت به اقدامات انجام شده از سوی پلیس آگاهی در مبارزه با سرقت اشاره کرد و گفت: ماموران پلیس آگاهی در ۷۲ ساعت گذشته ۲۹۴ سارق را که اقدام به سرقت از منزل، سرقت موتور، خودرو، گوشی‌قاپی و جعل اسناد و مدارک کرده بودند، شناسایی و دستگیر کردند.

وی ادامه داد: با دستگیری این افراد، ۶۸ باند سرقت نیز منهدم شد. در میان دستگیر شدگان تعداد مالخر اموال مسروقه نیز حضور داشت.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در طول ۷۲ ساعتی که این طرح به اجرا درآمد، وقوع جرائمی نظیر سرقت در تهران کاهش چشمگیر داشته است.

سردار محمدیان در ادامه از دستگیری عاملان قتل جوانی ۳۰ ساله در حین زورگیری در پارک نهج‌البلاغه خبر داد و گفت: حدود یک ماه پیش و در جریان یکی از سرقت‌های یک باند سرقت، آنان جوانی را در پارک نهج البلاغه به قتل رساندند. به محض اعلام این خبر به پلیس موضوع به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت و اعضای این باند که هفت نفر بودند مورد شناسایی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: اعضای این باند زورگیری و سرقت در جریان طرحی که از سوی همکاران من در پلیس آگاهی به اجرا درآمد، طی چندمرحله و در عملیات‌های مختلف دستگیر شدند. همانطور که گفتم اعضای این باند جوانی ۳۰ ساله را در حالی که مشغول قدم زدن با نامزدش در پارک نهج‌البلاغه بود، با ضربات چاقو به قتل رسانده و متواری شدند. آن‌ها قصد سرقت و زورگیری از این دو نفر را داشتند.

محمدیان گفت: در راستای ارتقاء امنیت در پارک‌ها و بوستان‌ها نیز طرحی را اجرا کردیم که در جریان آن علاوه بر ماموران پلیس مستقر در پارک، ماموران نامحسوس و با لباس شخصی نیز در بیش از ۲۰۰ پارک و بوستان تهران مستقر شده و با موارد سرقت و ناامنی برخورد خواهند کرد.

رئیس پلیس تهران درباره کنترل هوشمند مجرمان با پابند الکترونیکی نیز گفت: ما آمادگی اجرای این طرح را داریم و آمادگی خود را نیز اعلام کرده‌ایم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه پلیس خودش را پاسخگو می‌داند، گفت: اگر سارقان دست به خشونت بزنند و بخواهند در برابر مردم و پلیس گردن‌کشی کنند حتما صدای آن‌های را در نطفه خفه می‌کنیم و برخورد می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که شهر را ناامن کنند. طرح مبارزه پلیس با سرقت و همچنین قرارگاه مبارزه با سرقت با قوت و جدیت فعال است.

محمدیان همچنین در حاشیه اجرای این طرح، با زنی که چندی پیش نامزدش در جریان خفت گیری با سلاح سرد در پارک نهج البلاغه به قتل رسیده بود، دیدار کرد و گفت: ما تمام تلاش خود را برای دستگیری این افراد به کار گرفتیم و با روش‌های فنی و پلیس سرانجام آن‌ها را شناسایی و دستگیر کردیم، امیدواریم که این افراد به سزای اعمال خود برسند. امنیت مردم خط قرمز پلیس است و مطمئن باشید مخلان نظم و امنیت و مجرمان از دست پلیس و قانون در امان نخواهند بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *