ورودی پرونده‌های طلاق توافقی در استان کردستان ۱۳ درصد کاهش یافت

14:33 - 19 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۸۱۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
ورودی پرونده‌های طلاق توافقی در استان کردستان ۱۳ درصد کاهش یافت
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان از کاهش ۱۳ درصدی ورودی پرونده‌های طلاق توافقی در ۹ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

خبرگزاری میزان - بهادر اسدی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان اظهار کرد: با برگزاری دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج برای زوجین در شُرف ازدواج، توسعه کمی و کیفی مراکز مشاوره در کنار دادگاه‌های خانواده و برگزاری هدفمند کارگاه‌های آموزشی برای خانواده‌های در معرض طلاق، شاهد کاهش ۱۳ درصدی ورودی پرونده‌های طلاق توافقی در ۹ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن در استان کردستان بوده‌ایم.

وی افزود: برنامه‌ریزی در جهت توقف یا کاهشی کردن روند طلاق در استان با هماهنگی و همکاری سازمان‌های متولی و با نظارت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان از سال‌های گذشته آغاز شده است و تلاش برای کنترل هر چه بیشتر آمار طلاق ادامه دارد.

اسدی از برگزاری دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج برای زوجین در شُرف ازدواج با همکاری دستگاه‌های ذیربط ازجمله دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بهزیستی استان خبر داد و تصریح کرد: ارائه آموزش‌های لازم درمورد افزایش مهارت‌های ارتباطی تأثیر و نقش به‌سزایی در کاهش طلاق در سال جاری داشته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از تأثیرگذارترین مراجع در کاهش آسیب‌های طلاق، مراکز مشاوره هستند، از بازرسی و نظارت مستمر بر عملکرد تمام مراکز مشاوره پیش از طلاق در حوزه‌های قضایی این استان خبر داد.

اسدی تصریح کرد: به منظور تحکیم مبانی خانواده، پیشگیری از افزایش اختلافات خانوادگی و وقوع طلاق و اهتمام در ایجاد صلح و سازش فیمابین زوجین، در استان کردستان ۱۷ مرکز مشاوره در امر مشاوره پیش از طلاق فعال هستند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با ادامه این رویکرد و همراهی و مشارکت بیش از پیش نهاد‌های متولی، بتوانیم شاهد ادامه این روند کاهشی پرونده‌های طلاق در سال‌های آینده باشیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *