ایران - لبنان یکی از افتتاحیه‌های ماندگار تاریخ جام ملت‌های آسیا

12:49 - 19 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۷۷۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
ایران - لبنان یکی از افتتاحیه‌های ماندگار تاریخ جام ملت‌های آسیا
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار ایران-لبنان در سال ۲۰۰۰ را در یکی از افتتاحیه‌های ماندگار تاریخ جام ملت‌های آسیا برشمرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، همه نگاه‌ها به دوحه دوخته شده است تا هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا در قطر شروع شود. میزبان در بازی افتتاحیه روز جمعه در ورزشگاه لوسیل به مصاف لبنان می‌رود.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پنج مورد از به یاد ماندنی‌ترین بازی‌های افتتاحیه تاریخ جام ملت‌های آسیا را بررسی کرده است.

لبنان ۰ - ۴ ایران (لبنان ۲۰۰۰)

جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۰ لبنان امید‌هایی را برای آینده‌ای روشن برای کشور مدیترانه‌ای لبنان که از سال‌ها جنگ خارج شده بود، به ارمغان آورد و با اجرای مارسل خلیفه، خواننده سرشناس لبنانی، در مراسم افتتاحیه در مقابل ۵۲ هزار هوادار در ورزشگاه بیروت شروع شد.

در حالی که این مسابقات در شهر صیدا با شکست دو بر صفر تایلند برابر عراق آغاز شده بود، بازی افتتاحیه در پایتخت برگزار می‌شد. هواداران میزبان برای این دیدار روحیه شادی داشتند. تیم ملی ایران با ضربه ایستگاهی مهدی مهدوی‌کیا و ضربه سر کریم باقری در دقیقه ۱۹ دروازه میزبان را باز کرد. بیم آن می‌رفت که گل‌ها ادامه پیدا کند، اما تیم میزبان با مدافعانی مصمم به‌خوبی دفاع کرد. جلال طالبی، سرمربی ایران خداداد عزیزی و حمید استیلی را از روی نیمکت در نیمه دوم به زمین فرستاد و این زوج در ۱۵ دقیقه پایانی تأثیر زیادی داشتند.

یک لحظه جادویی از عزیزی باعث شد که او از دفاع لبنان پیشی بگیرد و در دقیقه ۷۵ حمید استیلی را صاحب توپ کرد تا گلزنی کند. استیلی یک بار دیگر در این دیدار گلزنی کرد و با گل علی دایی ایران برد پرگلی را در این دیدار برای خود تضمین کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *