تحویل ندادن ۲۶۶ هزار مسکن مهر به دلیل نبود انشعابات

۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹:۰۱
کد خبر: ۴۷۵۳۷۵
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: علی رغم اتمام کار ساخت ۲۶۶ هزار واحد مسکن مهر این واحدها به لحاظ نداشتن زیرساخت‌های لازم هنوز امکان تحویل آنها فراهم نشده است.

تحویل ندادن ۲۶۶ هزار مسکن مهر به دلیل نبود انشعاباتبه گزارش خبرگزاری گروه اقتصاد به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی تعداد واحد‌هایی که ساخت آن‌ها به اتمام رسیده را یک میلیون و ۹۸۳ هزار واحد، تعداد واحد‌های تحویل داده شده به متقاضیان را یک میلیون و ۷۱۷ هزار واحد و واحد‌های تحویل داده نشده را ۲۶۶ هزار واحد اعلام کرد و گفت: علی رغم اتمام کار ساخت ۲۶۶ هزار واحد، این خانه‌ها به دلیل نداشتن زیرساخت‌های لازم هنوز تحویل نشده‌اند.

وی با بیان اینکه در طول دولت تدبیر و امید سالانه حدود ۲۰۰ هزار واحد تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است گفت: تعداد کل واحد‌های مسکن مهر کشور ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بوده که تاکنون تعداد یک میلیون و ۷۱۷ هزار واحد تکمیل و تحویل و یک میلیون و ۶۷۳ هزار واحد به مرحله فروش اقساط شهری رسیده‌اند.

مهرآبادی با بیان اینکه ۶۴ درصد واحد‌ها در دولت تدبیر و امید تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است گفت: گفتنی است ۷۱ درصد واحد‌ها نیز در این دوره به فروش اقساطی و ۹۲ درصد به مرحله وصول اقساط رسیده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود تعداد واحد‌هایی که ساخت آن‌ها به اتمام رسیده را یک میلیون و ۹۸۳ هزار واحد، تعداد واحد‌های تحویل داده شده به متقاضیان را یک میلیون و ۷۱۷ هزار واحد و واحد‌های تحویل داده نشده را ۲۶۶ هزار واحد اعلام کرد و گفت: علی رغم اتمام کار ساخت ۲۶۶ هزار واحد، خانه‌های مذکور بلحاظ نداشتن زیرساخت‌های لازم هنوز امکان تحویل آن‌ها فراهم نشده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تعداد ۲۱۷ هزار واحد نیز بصورت نیمه تمام در حال احداث هستند گفت: طبق آمار موجود، ۲ استان تهران و البرز (با رقم ۱۱۵ هزار واحد) بیشترین تعداد واحد‌های تحویل داده نشده علی‌رغم اینکه کار ساختشان به اتمام رسیده است را دارا هستند.

مهرآبادی همچنین فقدان زیرساخت‌ها و خدمات در سایت‌های مسکن مهر که امکان تحویل ۲۶۶ هزار واحد را ناممکن کرده است، مشکلات تعاونی‌های مسکن مهر بخصوص تعاونی‌های مسکن مشاغل آزاد، مشکلات بیمه و مالیات پروژه‌های مسکن مهر، هزینه‌های بالای آماده سازی در برخی سایت‌های مسکن مهر بخصوص در شهر جدید پردیس، تحول اخیر قیمت‌ها و افزایش سود دوران مشارکت به دلیل طولانی شدن دوره ساخت را مهمترین مشکلات و چالش‌های دوره فعلی سایت‌های مسکن مهر اعلام کرد و گفت: درخواست داریم تا با تاکید بر ورود جدی وزرای نیرو و نفت در تکمیل خدمات زیربنائی مسکن مهر، روند تحویل واحد‌های آماده را تسریع و به استانداران نیز تکلیف کنید در جهت حل مشکلات مسکن مهر نسبت به تشکیل شورای مسکن استان‌ها هر دو هفته یکبار اقدام نمایند.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر نیز ادامه داد: با توجه به مشکلات موجود در حوزه بیمه و مالیات تقاضا داریم تا به ورود جدی وزرای محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصاد و دارایی به موضوع تأکید شده و همچنین مجوز لازم برای هزینه‌کرد از محل فروش و تهاتر اراضی متعلق به وزارت راه وشهرسازی (شهر‌های جدید و سازمان ملی زمین و مسکن) در سایت‌های مسکن مهر نیز صادر شود.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: افزایش تسهیلات واحد‌های فروش اقساطی نشده ازمحل وصولی اقساط مسکن مهر و همچنین محاسبه سود دوران مشارکت حداکثر به مدت ۲ سال نیز از دیگر نیاز‌های فعلی برای تسریع در روند تکمیل واحد‌های باقیمانده است که درخواست داریم در دستور کار قرار گیرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *