مجتمع اجرای احکام کیفری مرکز استان گلستان آغاز به کار کرد

11:27 - 19 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۷۴۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مجتمع اجرای احکام کیفری مرکز استان گلستان آغاز به کار کرد
 رئیس کل دادگستری گلستان از آغاز به کار مجتمع اجرای احکام کیفری مرکز استان برای جلوگیری از معطلی مردم و کاستن از رفت و آمد‌های غیرضروری بین دادگاه‌های کیفری و اجرای احکام خبر داد.

خبرگزاری میزان-حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان گفت: همه شعب اجرای احکام کیفری و یک پلیس اجرای احکام در قالب مجتمع در ساختمان دادگستری گرگان واقع در میدان وحدت (شهرداری)، خیابان شهید بهشتی مستقر شده و پاسخگوی مراجعان است.

رئیس کل دادگستری گلستان از هم استانی‌ها خواست: برای جلوگیری از شلوغی این شعب و پاسخگویی بهتر کارکنان، پیش از مراجعه به واحد‌های اجرای احکام، اینترنتی نوبت بگیرند.

 آسیابی افزود: افراد می‌توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی www.adliran.ir قسمت "سامانه نوبت دهی قضایی" نوبت بگیرند و یا برای دریافت نوبت به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی که از ساعت ۰۷:۳۰ دقیقه صبح تا ۱۴:۳۰ دقیقه عصر باز هستند، مراجعه کنند.

وی ادامه داد: با نوبت گیری اینترنتی، افراد در ساعت تعیین شده برای رسیدگی به پرونده‌هایشان مراجعه می‌کنند و همکاران اجرای احکام نیز، از آنجا که مشخصات مراجعان روز بعد را در اختیار دارند، پرونده هر فرد را از قبل، آماده و مطالعه می‌کنند تا در کوتاه‌ترین زمان، پاسخگوی مردم باشند و معطلی آنان در شعبه به حداقل برسد.

آسیابی تاکید کرد: کسانی که نوبت اینترنتی بگیرند در اولویت پاسخگویی شعب اجرای احکام هستند. تا پیش از این، دادگاه‌های کیفری یک استان و کیفری ۲ گرگان و واحد‌های اجرای احکام کیفری در ۲ ساختمان جداگانه مستقر بودند که این موضوع، رفت و آمد مردم و ارسال پرونده‌های کیفری بین دو ساختمان را با معضل جدی مواجه و سبب شلوغی زیاد دادسرای گرگان شده بود. ماهانه دست کم ۶ هزار نفر به شعب اجرای احکام کیفری گرگان مراجعه می‌کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *