صرفه‌جویی یک‌هزار میلیارد ریالی در تأمین کالا و تحویل ماشین‌آلات شرکت انتقال گاز

16:50 - 18 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۶۳۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
صرفه‌جویی یک‌هزار میلیارد ریالی در تأمین کالا و تحویل ماشین‌آلات شرکت انتقال گاز
مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به تحویل و تحول هفت دستگاه ماشین‌آلات کارکرده، از صرفه‌جویی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی در مناطق عملیاتی این شرکت خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش شانا، حسینعلی اسماعیلی با اشاره به کمبود بعضی از ماشین‌آلات تعمیراتی در مناطق عملیاتی و بهبود ناوگان حمل‌ونقل انتقال گاز کشور گفت: تحویل و تحول ماشین‌آلات و استفاده بهینه از اقلام مازاد و کم‌تحرک موجود در سطح شرکت‌های تابع وزارت نفت به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در فرآیند تأمین کالا انجام شد.

وی افزود: مدیریت تدارکات و خدمات کالا با همکاری مدیریت هماهنگی عملیات و با تکیه بر ظرفیت‌های نیروی انسانی جوان شاغل در ستاد، مبادرت به شناسایی و جمع آوری هفت دستگاه ماشین‌آلات کارکرده موجود در شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران کرده است.

مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت انتقال گاز ایران ادامه داد: با تعمیر دو دستگاه جرثقیل ۴۰ تن و ۲۸ تن، سه دستگاه لیفتراک برقی ۴ تن و دو دستگاه کمپرسور کارکرده قابل تعمیر، با توجه به برآورد ارزش واقعی دستگاه‌ها، حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال در شرکت انتقال گاز صرفه‌جویی شد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه فرآیند تأمین کالاها، از شناسایی تا زمان بارگیری و تحویل ماشین‌آلات به مناطق، حدود پنج ماه به طول انجامید، تصریح کرد: نتیجه تلاش بی‌وقفه کارکنان ستادی واحد جمع‌آوری و واگذاری کالا و ماشین‌آلات هماهنگی عملیات شامل مراحل شناسایی، بازرسی فنی، طرح تقسیم، پیگیری ایجاد سابقه در سیستم یکپارچه و یکنواخت کالا از سوی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، صدور اسناد درخواست انتقال کالا از سوی مناطق ۲، ۶، ۷ و ۹ و سرانجام اعزام کارگروه تحویل و تحول متشکل از نمایندگان ستادی و مناطق مربوطه بوده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *