کتاب «سفیانی و نشانه‌های ظهور» منتشر شد

16:28 - 18 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۶۳۱
کتاب «سفیانی و نشانه‌های ظهور» منتشر شد
کتاب «سفیانی و نشانه‌های ظهور» به قلم «محمّد فقیه» و ترجمه «سید شاهپور حسینی» نوشته شده ومسئلۀ بشارت‌ها و نشانه‌های ظهور اشاره دارد. این کتاب پیش از این در انتشارات موعود عصر به چاپ رسیده بود، اکنون با همراهی این نشر در انتشارات کتاب جمکران در ۱۹۲ صفحه و با قیمت ۹۵ هزار تومان منتشر گردیده است.

خبرگزاری میزان - در مباحث مهدویت، خروج سفیانی از منطقه شام سوریه در زمرهٔ علائم حتمیهٔ ظهور حضرت بقیةالله‌الاعظم ارواحناله الفداء است که بازشناسی آن و نشانه‌های هنگامهٔ خروجش می‌تواند مقدمهٔ آشنایی با سایر علائم حتمیه و شرایط واقعهٔ شریف ظهور باشد.

در کتاب «سفیانی و نشانه های ظهور» نویسنده به مباحث مقدماتی از جمله بداء، روش بررسی اخبار، عمومیت داشتن خبر ثقه، جنگ جهانی و اثرات آن، پرچم های اهل مغرب، مصر و شمال آفریقا، حوادث شام، یمن،سپاهیان خراسان اصهب و ابقع، خراسانی، نبرد قرقیسیا، رنگ ها و نمادها، حتمی بودن ندا و صیحه، تشخیص ندای راستین و دروغین، پدیه های خسوف و کسوف، نام سفیانی و زمان و مکان خروج سفیانی و مطالبی چند از این قبیل آورده شده است.

مسئلۀ بشارت‌ها و نشانه‌های ظهور، سنتی است که در زمان همۀ پیامبران و در میان تمامی امت‌ها رایج بوده و پیش از ظهور تمامی پیامبران، نشانه‌هایی دربارۀ ظهور یا نزدیکی ظهورشان در میان مردم وجود داشته است. این نشانه‌ها و بشارت‌ها، درحقیقت ستاره‌ها و پرتو‌هایی هستند که حق‌جویان را راهنمایی می‌کنند و نوید نزدیکی فرج را به آن‌ها می‌دهند. از مهم‌ترین فایده‌های وجود این نشانه‌ها، جلوگیری از رخنۀ حس ناامیدی در دل منتظران و شکیبایان، و همچنین جلوگیری از پیمودن راه باطل است.

اما در این میان برخی از فتنه‌جویان و فریبکاران با کار‌ها و گفته‌هایشان، به سلب ایمان از مردم تصمیم گرفته‌اند و ایشان نشانه‌ها و علامت‌های دروغین و جعلی را در جهت اهداف و خواسته‌های مذهب فاسد خود آورده‌اند.

«محمّد فقیه» تلاش کرده است در کتاب «سفیانی و نشانه‌های ظهور» مطالبی را با سند‌های معتبر ارائه دهد، بشارت‌هایی که ناگزیر اتفاق می‌افتد و نشانه‌هایی که ممکن است تغییر کند و اتفاق نیفتد، را بیان کند تا ضمن رو کردن دست فریبکاران و جاعلان، کمکی باشد برای ضعیفان و مسکینان و درماندگان تا حق برایشان آشکار و راه برایشان روشن شود تا بتوانند در خط و صراط مستقیم بمانند و بهشت پرنعمت را از آنِ خود سازند.

بخشی از مقدمه کتاب:
برخی از به ظاهر پژوهشگران بیچاره و درمانده، نشانه‌های درست و نادرست را باهم درآمیخته، این راه را کورکورانه می‌پیماند و به گمان خود برحقاند و کاری نیک انجام می‌دهند. در اینجا مناسب دیدیم برای این اشخاص و امثال ایشان، مطالبی را که با سند‌های معتبر اثبات می‌شود، بیان، و به بشارت‌هایی که ناگزیر اتفاق می‌افتد و نشانه‌هایی که ممکن است تغییر کند و اتفاق نیفتد، اشاره کنیم؛ هرچند این اخبار ممکن است سند درستی داشته باشند یا حتی متواتر هم باشند.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *