وزیر کشور: فرصت اعتراض وجود دارد/ زمان محدود هیئت‌های اجرایی برای بررسی صلاحیت نامزد‌ها

16:03 - 18 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۶۲۵
دسته بندی: سیاست ، عمومی
وزیر کشور: فرصت اعتراض وجود دارد/ زمان محدود هیئت‌های اجرایی برای بررسی صلاحیت نامزد‌ها
وزیر کشور روز دوشنبه با اشاره به اینکه در قانون انتخابات، زمان و فرصت لازم برای اعتراض داوطلبان نمایندگی مجلس دیده شده است، درباره برداشت ناصحیح از فرصت احراز صلاحیت‌های داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه نشست استانداران و نمایندگان نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی در مورد تسیهلات تکلیفی در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: هیئت‌های اجرایی برای بررسی صلاحیت‌ها فقط ۱۰ روز فرصت داشتند، اما قانون درکل فرصت‌هایی را برای رسیدگی به موضوع احراز صلاحیت‌ها و اعتراض‌های بعد از آن پیش بینی کرده است.

وی تصریح کرد: هیئت‌های اجرایی طبق قانون ۱۰روز می‌توانستند به موضوع صلاحیت نامزد‌های نمایندگی مجلس رسیدگی کنند و ۵۰ روز نیز در اختیار هیئت‌های نظارت است و اگر اشکال و اعتراضی همچنان وجود داشته باشد ۳۰ روز دیگر نیز فرصت برای رسیدگی به هرگونه اعتراض در شورای نگهبان وجود دارد.

وزیر کشور افزود: در قانون جدید نسبت به قبل، فرصت رسیدگی به صلاحیت‌ها و اعتراض‌ها بهتر شده است، اما مدت در اختیار هیئت‌های اجرایی فقط ۱۰ روز تعیین شده که یک زمان اندک است.

وحیدی در واکنش نوع انتشار خبر اخیر مربوط به زمان رسیدگی هیئت‌های اجرایی تصریح کرد: توصیه می‌شود رسانه‌ها به جملات و موضوع دقت کنند. نظر این بود که ۱۰ روز زمان هیئت‌های اجرایی کفایت لازم را برای احراز صلاحیت‌ها نداشت و برخی از داوطلبان نتوانسته اند سند و مدارک لازم را برای احراز صلاحیت کامل کنند؛ از این رو به طور طبیعی با عدم احراز مواجه شدند، اما در۵۰ روز بعد یعنی بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های نظارت و اکنون در مدتی که در اختیار شورای نگهبان است، امکان رسیدگی به اعتراض‌ها همچنان وجود دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *