گفت‌وگو|

ابراهیمی: پرسپولیس پول به سرمربی ایرانی نمی‌دهد/ گل‌محمدی تقصیری ندارد

0:45 - 19 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۶۱۱
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
ابراهیمی: پرسپولیس پول به سرمربی ایرانی نمی‌دهد/ گل‌محمدی تقصیری ندارد
پیشکسوت فوتبال گفت: باشگاه پرسپولیس زمانی که پول ندارد دنبال مربی ایرانی می‌گردد.

ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با میزان، درباره استعفای یحیی گل‌محمدی اظهار داشت:‌ چندین سال است که گل‌محمدی به عنوان سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس انتخاب شده، اما هربار به خاطر کمبود‌ها استعفا می‌دهد. گل‌محمدی تحت فشار است و همه برای قهرمانی به او فشار می‌آورند. در این چندین سال نتایج خوبی گرفته است، در نیم فصل اول هم بد نتیجه نگرفت و هم اکنون در رده سوم جدول قرار دارد، هرچند مسابقات مرحله برگشت لیگ برتر دشوارتر است.

وی ادامه داد: آیا تیم فوتبال پرسپولیس پدیده یا ستاره دارد که نتیجه بگیرد؟ باشگاه پول دارد که بازیکنی در حد و اندازه‌های تیم بزرگ پرسپولیس را برای کادر فنی بخرد؟ مدیریت باید تمامی خواسته‌های سرمربی را برآورده کند تا سرمربی بتواند با مهره و ابزاری که در اختیارش است، نتایج خوبی بگیرد.

*گل‌محمدی اصلاً مقصر نیست

پیشکسوت فوتبال اضافه کرد: باشگاه پرسپولیس این فصل نتوانست حتی یک بازیکن خارجی باکیفیت وارد تیم یحیی کند. در عدم موفقیت هفته‌های اخیر تیم فوتبال پرسپولیس، اصلاً گل‌محمدی مقصر نیست، اگر بزرگ‌ترین مربی دنیا را هم برای پرسپولیس بگذارند، اما بازیکن نداشته باشد، نمی‌تواند برنامه‌ها و تفکراتش را در زمین پیاده کند.

کارشناس فوتبال در مورد اهمیت ندادن به سرمربیان تیم‌ها ادامه داد: نمی‌دانم چرا وضعیت کنونی فوتبال ایران به اینجا رسیده، تا مربی نتیجه نمی‌گیرد مثل ۳۰-۴۰ سال پیش کشور‌های حوزه خلیج فارس، او را برکنار می‌کنند. زمانی که تیم می‌برد همه سینه سپر می‌کنند و می‌گویند ما عامل اصلی پیروزی بودیم، اما زمانی که تیم شکست می‌خورد، همه سرمربی را به عنوان مقصر باخت معرفی می‌کنند.

*زمانی که پرسپولیس پول ندارد دنبال مربی ایرانی می‌گردند

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که سرمربی پرسپولیس باید خارجی باشد یا داخلی، گفت: زمانی که باشگاه پرسپولیس پول ندارد دنبال مربی ایرانی می‌گردند و اگر پولدار شوند مربی خارجی می‌آورند. 

وی در مورد مشاوره نگرفتن باشگاه پرسپولیس از پیشکسوتان یادآور شد: سال‌ها در کادر فنی و مربیگری پرسپولیس حضور داشتم، اما در مورد مسائل باشگاه کسی از ما پیشکسوتان مشاوره نمی‌خواهد. اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه که اصلاً فوتبالی نیستند، در مورد تیم فوتبال پرسپولیس تصمیم می‌گیرند.

*تیم ملی راه سختی برای قهرمانی در آسیا دارد

ابراهیمی با اشاره به اینکه تیم ملی راه سختی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا پیش‌رو دارد، گفت: تیم ملی نزدیک به ۵۰ سال است قهرمان جام ملت‌ها نشده و اگر به جمع ۴ تیم برتر برسد، کار بزرگی کرده است. متأسفانه در این سال‌ها هیچ وقت در بین تیم‌های قدرتمند آسیا موفقیتی نداشتیم و دستمان به جام نرسیده است.

وی در پایان در مورد تغییر نسل بازیکنان تیم ملی خاطر نشان کرد: جوانگرایی در کنار باتجربه‌ها بهترین راه حل است، بازیکنی که در سه دوره جام جهانی حضور داشته دیگر نمی‌تواند از نظر توان جسمانی به تیم ملی کمک کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *