طرح گردشگری دریایی در بندر فریدونکنار بررسی شد

11:05 - 18 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۵۲۹
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
طرح گردشگری دریایی در بندر فریدونکنار بررسی شد
فرایند اجرای طرح توسعه سایت گردشگری دریایی در بندر فریدونکنار با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، معاونان این اداره کل و سرمایه گذار بخش خصوصی بررسی شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، در نشستی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، معاونان این اداره کل و سرمایه گذار بخش خصوصی، فرایند اجرای طرح توسعه سایت گردشگری دریایی در بندر فریدونکنار پیرامون رعایت قوانین و مقررات مربوط به ایجاد مارینا، ساخت اسکله‌ها، تأمین شناور‌های مسافری و تفریحی استاندارد و متناسب با دریای مازندران بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

این در حالی است که قرارداد ساخت مجموعه گردشگری دریایی در بندر فریدونکنار در راستای سیاست‌های کلان سازمان بنادر و دریانوردی و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بنادر کشور به عنوان نقش‌آفرینان اصلی در عرصه فعالیت‌های اقتصادی، با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد ریال به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، مجموعه گردشگری بندر فریدونکنار با امکاناتی از قبیل احداث مارینا و اسکله شناور تفریحی، مراکز آموزشی و اقامتی و تجاری، رستوران ساحلی، پارک‌های آبی و علمی، کلوپ دریایی و آمفی تئاتر و سالن اجتماعات و در جهت اشتغال‌زایی ۲۵۰۰ نفر به طور مستقیم وغیر مستقیم در فضای بیش از ۵ هکتار در دو بخش دریایی و پسکرانه ساخته خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *