مصوبات نشست کمیته فنی فدراسیون والیبال/ ۲ گزینه انصراف دادند؛ خبری از انتخاب سرمربی نبود

15:05 - 17 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۴۲۸
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
مصوبات نشست کمیته فنی فدراسیون والیبال/ ۲ گزینه انصراف دادند؛ خبری از انتخاب سرمربی نبود
نخستین نشست کمیته فنی فدراسیون والیبال با ساختار جدید پس از ۲۰۰ دقیقه مباحث فشرده چندین مصوبه مهم داشت.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، نشست کمیته فنی فدراسیون والیبال امروز (یکشنبه ۱۷ دی) با حضور وحید مرادی سرپرست فدراسیون، ناصر میرفخرایی، محمود افشاردوست، مصطفی کارخانه، منوچهر پورحسن، علی فتاحی، پدیده بلوری‌زاده، امیر طلوع‌کیان و جواد مهرگان (به صورت آنلاین) برگزار شد.

سرپرست فدراسیون والیبال در ابتدای این نشست گفت: در شورای مشورتی بررسی اجمالی روی چهار گزینه سرمربیگری داشتیم و داورزنی هم به این گزینه‌ها رسیده بود و در جلسه پیش به دوستان گفته بودم که قصد داریم یکی از مهم‌ترین تصمیمات را درباره والیبال ایران بگیریم و در آن جلسه صحبت‌های بسیاری مطرح و دوستان نظراتشان را بیان کردند.

وی تصریح کرد: از آن جلسه به کمیته کوچک تری رسیدیم تا بتوانیم تصمیم بهتری بگیریم. اعضای کمیته فنی بر اساس نظرات شورای مشورتی و با در نظر گرفتن تعارض منافع افراد انتخاب و دعوت شده‌اند و در جلسات بدی هم می‌توانیم متناسب با نظرات افراد افراد جدیدی دعوت نماییم. نمی‌دانم در این جلسه به نتیجه می‌رسیم یا خیر و این بستگی به شما دوستان دارد، اما امیدوارم امروز در این جلسه بتوانیم به جمع بندی برسیم.

مرادی در ادامه گزارشی از جلسات و مذاکرات روز گذشته خود با گرینه‌های مد نظر در فاصله برگزاری جلسه شورای مشورتی و کمیته فنی ارائه داد و سپس اعضا به بحث بررسی در خصوص گزینه‌ها پرداختند.

پس از مباحث مفصل در نشست ۲۰۰ دقیقه‌ای نخستین جلسه کمیته فنی با ساختار جدید، موارد زیر به تصویب اعضای کمیته فنی رسید:

مدت‌هاست که فدراسیون والیبال در تلاش است تا بهترین تصمیم را برای والیبال کشور بگیرد و بهترین مربی که تجربه بالا و شرایط فنی خوبی دارد را در راس والیبال کشور قرار دهد و کمیته فنی به صورت منظم و هفتگی با حضور اعضا برگزار گردد و در صورت لزوم افراد جدید به این کمیته دعوت شود.

۱۵ گزینه خارجی و یک مربی داخلی بررسی و در نهایت چهار گزینه باقی ماندند. با توجه به اینکه دو گزینه از چهار گزینه مورد نظر و مورد تائید، براساس آخرین مذاکرات صورت گرفته در روز گذشته برای حضور در ایران به دلایلی نا معلوم به یکباره از همکاری با فدراسیون والیبال ایران انصراف دادند، فدراسیون والیبال با توجه به حساسیت موضوع و فرصت زمانی تا پایان مسابقات باشگاهی با دقت بیشتر و فکر کردن به گزینه‌ها دیگر و با کیفیت‌تر، با چند مربی تراز اول جهان وارد مذاکره شود و این نفرات در کمیته فنی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرند تا به دور از هر گونه شتابزدگی و خارج از هر گونه جریان‌های وابسته در فضای مجازی که موجب تغییر در روند مذاکرات شود، در کمال دقت ضمن برگزاری جلسات هفتگی با گزینه‌های جدید مطرح شده مذاکرات انجام شود.

کمیته فنی با دقت کامل، به دور از هرگونه فشار‌های برخی از شبکه‌های مجازی که به صورت هدفمند برای انتخاب گزینه خاص فعالیت می‌کنند، با در نظر گرفتن منافع والیبال ایران با صرف زمان بیشتر و دقت کافی اقدام به انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران کند تا بهترین فرد ممکن برای هدایت تیم ملی انتخاب شود. هر گونه شتابزدگی و تاثیر پذیری خارج از منافع والیبال ایران غیرقابل قبول خواهد بود.

با پیشنهاد سرپرست فدراسیون و موافقت کمیته فنی پاداش ویژه برای صعود به المپیک پاریس برای تیم ملی والیبال مردان ایران در نظر گرفته شد.

همچنین با توجه به لزوم محرمانگی جزئیات و کلیات جلسات فنی به جهت تاثیر در روند مذاکرات و انتخاب‌ها در تمامی بخش‌های تیم‌های ملی، مقرر شد تا محمود افشاردوست به عنوان سخنگوی کمیته فنی مصوبات و اخبار مربوط به کمیته فنی را اعلام کند.

در این جلسه مهدی احمدی آذر به عنوان مشاور و مدیر حوزه ریاست، سید میلاد تقوی به عنوان مشاور اجرایی و محسن ترابی به عنوان سرپرست دبیری حضور داشتند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *