گزارش حسابرسی شرکت سرمایه‌گذاری شهر برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تایید شد

12:05 - 17 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۳۶۷
گزارش حسابرسی شرکت سرمایه‌گذاری شهر برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تایید شد
گزارش حسابرسی شرکت سرمایه‌گذاری شهر برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ ضمن تأکید بر انجام تکالیف قید شده با حداکثر آراء موافق تأیید شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، حمید حامدی زاده در دویست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی شرکت سرمایه‌گذاری شهر با بیان اینکه این مجموعه در چندین سال اخیر درگیر سه مسئله اصلی است که باعث شده گزارش حسابرسی ما مشروط باشد، اظهار کرد: در تکالیفی که شورا برای سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ برای ما در نظر گرفته، این سه مسئله وجود دارد.

وی همچنین تصریح کرد: خرید کاغذ به سفارش مؤسسه همشهری انجام شده بود و با توجه به اینکه از پیمانکاری که واردات انجام داده بود، مطالبه داشتیم، قرار بر این بود که امور توسط پیمانکار دیگری از زیرمجموعه اراضی عباس آباد صورت بگیرد.

حامدی زاده ادامه داد: چند شرکت شهرداری با این مسئله درگیر هستند و آثار مالی آن متوجه شرکت سرمایه گذاری شهر شده، به همین دلیل گزارش حسابرسی ما مشروط است. ما از اداره کل حقوقی درخواست کردیم و پرونده را به مراجع قضایی ارسال کردند تا سیر قانونی خود را طی کند و موارد جمع بندی شود.

وی افزود: در کمیسیون ماده ۳۸ دو پرونده داریم که یک مورد آن مربوط به شرکت آریا رسانه بود و در خصوص شبکه بی سیم شهرداری پیمانکار وظایف خود را انجام نداده و دلیل آن را عدم دریافت مجوز بهره برداری توسط شهرداری اعلام کرده و بر اساس استعلاماتی که از سازمان تنظیم مقررات انجام دادیم واردات تجهیزات ارتباطی مجوز بهره برداری نداشته است. موارد در حال بررسی است و پس از اعلام نظر کارشناس کمیسیون، حق و حقوق شهرداری تهران در این زمینه تعیین تکلیف خواهد شد.

وی افزود: ۴۶ دستگاه اتوبوس باید از ترکیه وارد کشور می‌شد که پیمانکار به تعهدات خود عمل نکرده و چهار دستگاه اتوبوس وارد شده و در پارکینگ شرکت واحد اتوبوسرانی خوابیده و به دلیل کمبود تجهیزات برقی و باتری راه اندازی نشده است. شرکت اتوبوسرانی از شرکت‌های دانش بنیان درخواست‌هایی را برای تأمین تجهیزات اعلام کرده است. در مجموع ما مطالبات شهرداری را در خصوص خسارات وارده مطرح کرده ایم و پیگیر موضوع هستیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شهر با بیان اینکه ما تعهداتی به بورس دادیم که الزامات را رعایت خواهیم کرد تا مشکلات بورسی حل و فصل شود، اظهار کرد: با تکالیفی که برعهده ما گذاشته خواهد شد و همچنین پیش بینی الزامات مشکلات ما با بورس رفع خواهد شد.

گفتنی است گزارش حسابرسی شرکت سرمایه گذاری شهر برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ ضمن تأکید بر انجام تکالیف قید شده در گزارش با حداکثر آراء موافق تأیید شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *