اهدای اعضای شهید حادثه تروریستی کرمان

11:52 - 17 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۳۶۰
اهدای اعضای شهید حادثه تروریستی کرمان
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت از اهدای اعضای یکی از شهدای حادثه تروریستی کرمان خبر داد و گفت: قلب این شهید از طریق انتقال هوایی به تهران منتقل و به بیماری نیازمند پیوند زده شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، امیرحسام علیرضایی رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: در پی اقدام تروریستی عصر چهارشنبه در مسیر گلزار شهدای کرمان و در سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، تعدادی از هموطنان عزیز مجروح و شهید شدند.

علیرضایی گفت: بعد از این حادثه اندوهبار و تلخ، اعضای یکی از مصدومان مرگ مغزی شده، با رضایت خانواده، اهدا و اعضای این شهید گرامی به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

وی گفت: قلب این شهید بزرگوار ۳۶ ساله، به کمک اورژانس هوایی و سازمان هوانیروز به بیمارستان مسیح دانشوری تهران منتقل و به نوجوان ۱۵ ساله پیوند شد.

وی افزود: کبد وی به شیراز و دو کلیه نیز در کرمان به دیگر بیماران نیازمند پیوند شد تا حیات بخش زندگی بیماران رنجور دیگری باشد.

علیرضایی ادامه داد: با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی، هوانیروز و واحد‌های شناسایی و فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمان، شیراز و شهید بهشتی، تمامی پیوند‌ها با موفقیت صورت گرفته است.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها در پایان از خداوند منان برای این شهید بزرگوار و دیگر شهدا علو درجات و برای مجروحان طلب سلامت و عافیت و برای خانواده‌های محترم شهدا صبر و اجر مسئلت کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *