معاون رئیس جمهور:

ملت ایران روحیه ایثار و شهادت طلبی را از حضرت زهرا و ائمه اطهار به ارث برده است

10:54 - 28 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۵۰۰۴۶
دسته بندی: سیاست ، عمومی
ملت ایران روحیه ایثار و شهادت طلبی را از حضرت زهرا و ائمه اطهار به ارث برده است
معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه سازش و تسلیم در برابر نظام سلطه هیچ نفع و نتیجه‌ای ندارد، گفت: سلطه‌گران فقط زبان قدرت را می‌فهمند.

خبرگزاری میزان - سید‌محمد حسینی در اجتماع بزرگ فاطمیون شهرستان کوار استان فارس که از قدمت ۲۰ ساله و اقبال پرشور مردمی برخوردار است، در سخنانی اهمیت چنین تجمعات معنوی و سیاسی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اینگونه اجتماعات ضمن اینکه منشاء خیر و برکت فراوان است، از تبعات فرهنگی و اجتماعی قابل توجهی برخوردار است که باید مورد عنایت بوده و سال به سال تقویت شود و با رشد کمی و کیفی تداوم یابد تا فرهنگ فاطمی فراگیر شود.

‌معاون رئیس جمهور در بخش نخست سخنان خود با بیان اینکه شخصیت حضرت زهرا (س) محدود به زمان و مکان خاصی نیست، اظهار داشت: حضرت زهرا الگویی بی بدیل برای همه عصر‌ها و نسل‌ها است چرا که حقیقت و عدالت را پرچمداری می‌کند و توده‌های مردم دنیا طالب حق و حقیقت هستند همانطوری که امروز ملت‌های غربی برخلاف دولتمردانشان در اعتراض به جنایات و زورگویی رژیم صهیونیستی و دفاع از مردم مظلوم غزه به تجمعات و تظاهرات مفصلی تاکنون داشته‌اند.

وی افزود: از دوره قاجار که حقیقت و فلسفه فرهنگ فاطمی، علوی و حسینی در جامعه کمرنگ شد، حکام و پادشاهان بی کفایت و نالایق زمام امور را در دست گرفتندکه هر از چندی بخشی از خاک کشورمان را با جنگ یا بدون جنگ از دست دادن‍د که یک نمونه‌ی بارز آن اقدام پهلوی در موافقت با جدایی بحرین از ایران بود، اما رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با تاسی به فرهنگ حسینی و فاطمی از اصول و ارزش‌های انقلاب و تمامیت ارضی کشور تا پای جان دفاع کردند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور عزیزمان در اشغال دشمن باقی بماند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: مبارزانی که بعد از انقلاب به تدریج راه خود را از ولایت و مردم جدا کردند، ناگزیر در مسیر معاندان قرار گرفتند و سرسپرده‌ی جانیانی، چون صدام، اسرائیل و آمریکا شدند و علیه مردم ایران وارد کارزار شدند، چون راه سومی وجود ندارد، مبارزه یا در راه خدا و یا پیکار در راه طاغوت و ستمگر است، بنابراین هرکس که از جبهه حق و نور جدا شد به جبهه باطل و ظلمت پیوست و نوکر و مزدور اجانب گشت. نکته دیگر اینکه ملت ایران علاوه بر اعتقاد راسخ به ضرورت مبارزه با ظلم و عدم حمایت از ظالم، به تجربه هم دریافته که سازش و تسلیم در برابر نظام سلطه هیچ نفع و نتیجه‌ای ندارد، زیرا که سلطه‌گران فقط زبان قدرت را می‌فهمند و راهی جز ستیز با ظلم و ظالم وجود ندارد و به فضل الهی و پایمردی ملت ایران، امروز فرهنگ مقاومت در بین ملت‌های منطقه و آزادیخوهان جهان نهادینه شده است.

حسینی با اشاره به اشراف و احاطه حضرت فاطمه زهرا به مباحث علمی، تفسیر و تبیین قرآن کریم و احکام گفت: حضرت زهرا در مباحث دینی و علمی زنان مدینه را آموزش می‌داد و دعا‌هایی را به اصحاب پیامبر آموخت از جمله دعای نور «بسم الله النور ...» را به شخصیتی مثل سلمان فارسی آموزش داد.

معاون رئیس جمهور گفت: پیامبر اسلام خطاب به مومنین می‌فرمایند: أثبتکم علی الصراط اشدکم حبا لاهل بیتی، در سرای آخرت کسی بر صراط مستقیم الهی ثابت قدم خواهد بود و از آن راه سخت به سلامت عبور می‌کند که بیش از دیگران به اهل بیت محبت داشته باشد.

حسینی با اشاره به تاکید نبی مکرم اسلام بر لزوم معرفت و تبعیت از اهل بیت علیهم السلام گفت: تاکید پیامبر اعظم برای این است که مردم در صراط مستقیم الهی باشند و در مسیر زندگی دچار انحراف و اعوجاج نشوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تجلیل از رشادت و شجاعت رزمندگان و ایثارگران لشکر فجر و المهدی و دلاور مردان مدافع حرم گفت: امثال سردار رشید اسلام عبدالرسول استوار محمود آبادی همرزم و معاون سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، و نیز سردار حاج عبدالله اسکندری در جنگ و در نبرد با داعش با رشادت و درایت ایستادگی کردند و افتخار آفریدند و ما امروز وظیفه داریم کمالات روحی این سلحشوران را به نسل جوان معرفی کنیم تا راه عزت و اقتدار آنان همواره پر رهرو باشد.

معاون رئیس جمهور در حاشیه این مراسم با حضور در جمع صمیمی مردم شهرستان کوار در گفت و گوی چهره به چهره، مطالبات و مشکلات آنان را مورد رسیدگی قرار داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *