گفت‌وگوی وزیران امور خارجه ایران و پاکستان درباره حمله تروریستی راسک

21:26 - 27 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۹۹۶۳
گفت‌وگوی وزیران امور خارجه ایران و پاکستان درباره حمله تروریستی راسک
وزیران امور خارجه ایران و پاکستان بر ضرورت تقویت همکاری مشترک برای توقف اقدامات تروریستی و تضمین امنیت مرز‌های مشترک دو کشور تاکید کردند.

خبرگزاری میزان - در گفت‌وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و جلیل عباس جیلانی، وزیر خارجه دولت موقت پاکستان، تحولات جاری در فلسطین و نیز تقویت همکاری‌های امنیتی- مرزی بین دو کشور مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان با اشاره به تداوم جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری، گفت: رژیم اسرائیل با ایجاد شرایط وخیم انسانی و نسل‌کشی در غزه بار دیگر به دنیا نشان داد که به هیچ قاعده انسانی و بین‌المللی پایبند نیست. 

وی تاکید کرد: بی‌تردید مردم فلسطین و‌مقاومت برنده نهایی این نبرد هستند.

وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به حمله تروریستی یکی از گروهک‌ها به یک مقر انتظامی در شهرستان راسک که به شهادت ۱۲ تن و زخمی شدن ۷ نفر از پرسنل پرتلاش نیرو‌های انتظامی کشورمان منجر شد، از طرف پاکستانی خواست تا کشورش، گروهک مذکور را به عنوان یک گروه تروریستی مورد شناسایی قرار دهد.

وزیر امور خارجه بر ضرورت تقویت همکاری مشترک برای توقف این قبیل اقدامات تروریستی و تضمین امنیت مرز‌های مشترک دو کشور تاکید کرد.

وزیر خارجه پاکستان نیز با ابراز نگرانی عمیق از وخامت وضعیت انسانی در غزه و استمرار بمباران مردم بی‌گناه، اظهار کرد: موضع مشترک ایران و پاکستان همبستگی کامل با مردم فلسطین است.

وی همچنین ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به پاسگاه مرزی ایران، مراتب تسلیت دولت و ملت پاکستان را ابراز و با خانواده‌های قربانیان این حادثه اظهار همدردی کرد. 

جیلانی با بیان اینکه تروریسم خطر مشترک برای ایران و پاکستان و منطقه است و مقابله با این پدیده نیازمند همکاری نزدیک دو کشور است، اطمینان داد که دولت متبوعش از هیچ کوششی برای دستگیری عوامل این اقدام تروریستی دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *