غربالگری ۴۵۵ هزار نفر جمعیت بالای ۱۸ سال استان البرز در پویش ملی سلامت

13:17 - 21 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۹۰۱۷
غربالگری ۴۵۵ هزار نفر جمعیت بالای ۱۸ سال استان البرز در پویش ملی سلامت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به آغاز پویش ملی سلامت در سراسر کشور و البرز از آبان ماه، گفت: تا ۱۹ آذرماه، در قالب این پویش غربالگری دیابت و فشارخون برای ۴۵۵ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال انجام شده است.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، شهرام صیادی اظهار داشت: تاکنون ۷ هزار و ۹۰۰ نفر مورد جدید مشکوک به فشار خون بالا و سه هزار و ۳۱۳ نفر مورد جدید مشکوک به دیابت و ۴۳ هزار بیمار با سابقه قبلی فشار خون و ۲۸ هزار بیمار با سابقه قبلی دیابت شناسایی شده اند.

وی از شهرستان طالقان با غربالگری ۹۳.۷ درصد از جمعیت هدف به عنوان شهرستان پیشرو در این استان در اجرای پویش ملی سلامت یاد کرد و افزود:این پویش در تمامی خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت و توسط تیم‌های سیار در ادارات، دانشگاه ها، مدارس و مراکز تجمعی جمعیت استان البرز در حال اجرا است.

صیادی جمعیت هدف این پویش را افراد بالای ۱۸ سال در مناطق روستایی و شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و ۷۰ درصد در سایر مناطق عنوان کرد و گفت: انتظار داریم با همکاری سایر نهاد‌ها و ارگان‌ها تا پایان طرح به این هدف دست پیدا کنیم. شناسایی و تشخیص زودرس این دو بیماری می‌تواند از ابتلا به سایر بیماری‌ها پیشگیری و از ایجاد عوارض دربیماران احتمالی آینده و تحمیل هزینه‌های درمانی به افراد جلوگیری کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *