عمو نوروز به هند می‌رود

10:48 - 21 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۹۶۳
عمو نوروز به هند می‌رود
نمایش نوروز نوشته وکار محمد برومند برای حضور در بیستمین جشنواره بین المللی رایان راهی دهلی می‌شود.

خبرگزاری میزان- بیستمین جشنواره بین المللی رایان هند از ۲۲ تا ۲۶ آذرماه در دهلی نو با حضور بیست کشور برگزار می‌گردد.نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله از کشور‌های آلمان، لاتویا، لتونیا، نروژ، دانمارک، استونی، ایتالیا، پاراگوئه، کانادا، هند، زامبیا، اسلوانی، سریلانکا، تایلند، ایران، مالزی، هلند، بنگلادش، نپال، جمهوری چک در این جشنواره به اجرای آثار پرفورمنس، تئاتر موزیکال، تئاتر عروسکی، رقص‌های فولکلور می‌پردازند. از ایران گروه تئاتر سیمرغ با نمایش نوروز به معرفی آئین‌های نوروزی می‌پردازد.

نمایش، نگاهی نو به افسانه کهن عمو نوروز و ننه سرما دارد که دلداگی آن‌ها باعث جوانیشان می‌شود. در این نمایش شخصیت‌ها عمو نوروز، ننه سرما، حاجی فیروز و آئین‌های استقبال از نوروز در شمال و جنوب ایران معرفی می‌شوند. نمایش نوروز به زبان انگلیسی اجرا خواهد شد.

پرنیان باباپور، آرنیکا برومند، مهرسا جاودانی ایراندوست، یکتا جلال زاده فیروز آبادی، پروین خردمند، هستی رحیمی فر، زهرا عبدالامیر ابراهیم، مهسا قدمیاری، هستی قربانی، کیانا قلمبر، صبا کیانمنش، هستی محمود ثانی بازیگران نمایش و بهاره صاحبی و سهیلا قیدی صدا پیشگان نوروز هستند. آهنگساز: مهدی کیانمنش، مدیر تولید: محمد جاودانی ایراندوست، دستیارتهیه: مرضیه راشدی، دستیار کارگردان: سارا مروی نیا، مربی آواز: اکرم شایان فر، مربی حرکات موزون: گلبانو گلرنگ و پروانه سرافراز هستند و منیره امیر یوسفی طراح لباس و ساخت اکسسوار را برعهده دارد. ساخت ریش و موی مصنوعی به عهده الاله بیگدلی است. بهاره صاحبی نمایشنامه را ترجمه و ایلیا برومند مدیر روابط بین الملل موسسه سیمرغ می‌باشد.

گروه سیمرغ بیش از این با نمایش‌های: کاکلی، همه دوستان من، آخرین برگ، جنگ و صلح، کی از همه قوی تره، معجزه دوستی، بهار میاد در جشنواره رایان حضور داشته است.
این جشنواره در سال‌های اخیر بخش‌های مختلفی را به بخش اصلی که غیر رقابتی است افزوده است. در بخش اصلی جشنواره گروه‌ها آثاری را که با همراهی کارگردان حرفه‌ای تولید نموده اند اجرا می‌نمایند، اما در سال‌های اخیر در راستای شناسایی استعداد‌های نوجوانان و جوانان و حمایت از آن‌ها بخش‌های تئاترخیابانی، عروسک سازی، طراحی لباس، آواز، تک نوازی و... به جشنواره اضافه شده است که به صورت رقابتی برگزار می‌شود.

امسال از ایران محمد برومند، رضا عرفانی و محدثه حدادپور به عنوان داوران بخش تئاتر و عروسکی سازی آثار هنرمندان شرکت کننده از بیست کشور را به قضاوت خواهند نشست.

نمایش نوروز کار گروه تئاتر سیمرغ به کارگردانی: محمد برومند، روز جمعه ۲۴ آذرماه ساعت ده ونیم صبح در سالن بین المللی Ambedkar در شهر دهلی نو در بخش اصلی جشنواره که غیر رقابتی می‌باشد به صحنه خواهد رفت و هنرمندان نوجوان ایرانی در روز‌های شنبه و یکشنبه صبح و عصر در بخش‌های تک نوازی، آواز، عروسک سازی و نمایش خیابانی با نوجوانان کشور‌های دیگر به رقابت خواهند پرداخت.

عمو نوروز به هند می‌رود

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *