مسئولان از همه ظرفیت‌های قانونی برای تأمین سلامت انتخابات استفاده کنند

13:24 - 20 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۸۰۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مسئولان از همه ظرفیت‌های قانونی برای تأمین سلامت انتخابات استفاده کنند
رئیس کل دادگستری استان فارس بر استفاده از ظرفیت‌های قانونی در راستای افزایش مشارکت‌های مردمی در انتخابات تأکید کرد.

خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی با بیان اینکه جدیت در رعایت دقیق قانون از سوی مسئولان و کارگزاران انتخابات انگیزه مردم برای شرکت در انتخاباتی قانون‌مدار را افزایش می‌دهد، گفت: اصلی‌ترین هدف ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی تمرکز بر عملکرد دستگاه‌ها و نهاد‌های مسئول و همچنین دست اندرکاران و کاندیدا‌ها و هدایت به سمت و سوی اجرای قانون است.

وی با تأکید بر اینکه رعایت قانون و مقررات به صورت دقیق و بدون هیچ استثناء و اغماضی، مردم را برای شرکت در انتخابات ترغیب خواهد کرد، افزود: ناظران اصلی انتخابات مردم هستند و باید همه ابزار‌ها و ظرفیت‌ها از سوی دستگاه‌های مسئول برای سلامت انتخابات به کار گرفته شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس در این نشست ضمن اخذ گزارش اقدامات نهاد‌های مسئول و ناظر در ماه‌های گذشته تصریح کرد: مراجع نظارتی از جمله دادستان‌های حوزه‌های قضایی مکلف به نظارت بر عملکرد نهاد‌های دست اندرکار در برگزاری انتخابات جهت پرهیز از گونه جانبداری هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی بر تشکیل اطلس امنیتی انتخابات در دبیرخانه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی تأکید کرد و گفت: تدوین برنامه‌های زمان‌بندی در دبیرخانه به منظور اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی در تمامی مراحل قبل، حین و پس از انتخابات ضروری است و باید با حساسیت دنبال شود.

در ادامه این نشست هر یک از اعضای ستاد به ارائه گزارش از عملکرد نهاد‌های متبوع خود در جهت اجرای مصوبات گذشته ستاد پرداختند.

 ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در استان فارس از تیر ماه امسال به ریاست رئیس کل دادگستری استان و دبیری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری به منظور پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی، اتخاذ تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه به منظور پیشگیری از جرایم انتخاباتی با تعامل و همراهی شورای تأمین آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/ 


برچسب ها: فارس دادگستری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *