برگزاری رزمایش بزرگ امنیتی نیروی زمینی سپاه در قصرشیرین

11:48 - 20 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۷۸۷
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
برگزاری رزمایش بزرگ امنیتی نیروی زمینی سپاه در قصرشیرین
رزمایش بزرگ امنیتی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در شهرستان قصرشیرین با محوریت قرارگاه منطقه‌ای غرب نجف اشرف برگزار شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، در این رزمایش بخشی از تازه‌ترین تاکتیک‌ها، تجربیات، طرح‌های نوترکیب قوا با بهره گیری از استعداد و قابلیت‌های جدید یگان‌های مختلف نیروی زمینی برای مقابله با تهدیدات امنیتی و اقدامات تروریستی به کار گرفته شد.

تمرین ویژه در شرایط جنگ الکترونیک، آزمایش سیستم‌های راداری و ارتباطی، اجرای عملیات شناسایی و اشراف اطلاعاتی، انهدام اهداف و مقر‌های دشمن فرضی در عمق با بهره گیری از تجهیزات جدید الحاقی، اجرای هلی برن، اجرای انواع آتش‌های انهدامی، تهاجمی و پشتیبانی توسط واحد‌های پهپادی، توپخانه ای، ادوات، زرهی از جمله مراحل و بخش‌های این رزمایش بود.

سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه اجرای این رزمایش را مبتنی بر برنامه‌های ارتقای آمادگی عملیاتی و توانمندی یگان‌های رزمی در مقابله با تهدیدات و سناریو‌های پیچیده امنیتی و تروریستی توصیف کرد و گفت: منطقه و جهان همواره متاثر از سیاست‌های استکباری، سلطه جویانه و تمامیت خواهانه است که تولید و تکثیر گروه‌های سازمان یافته تروریستی و ناامن ساز از جمله نتایج محتوم این رویکرد به شمار می‌آید که از همین رو، ایجاد آمادگی و توانمند سازی حافظان امنیت برای مقابله با این تهدیدات به یک ضرورت مسلم و انکار ناپذیر تبدیل شده است.

وی افزود: ما در بستر اجرای چنین رزمایش هایی، شیوه‌های مقابله با تهدیدات امنیتی، باند‌های شرارت، ناامنی و گروه‌های تروریستی مورد حمایت گسترده اطلاعاتی و تجهیزاتی برخی از قدرت‌های سلطه گر جهانی و منطقه‌ای را در راستای توسعه امنیت پایدار، مقابله متناسب با سطوح مختلف تهدید، حفظ منافع و حراست از تمامیت ارضی کشور را با قدرت و قاطعیت دنبال می‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه، هماهنگی‌های عملیاتی و پشتیبانی رسته‌های مختلف نیروی زمینی سپاه، ارزیابی آمادگی‌های عملیاتی یگان‌های تابعه، طرح ریزی و فرماندهی و کنترل و همچنین آزمایش میدانی بکارگیری تجهیزات نوین الحاقی به ساختار رزم نیرو را از دیگر اهداف این رزمایش عنوان کرد.

همزمان با این رزمایش، اقدامات مردم یاری و خدمات رسانی از قبیل ارائه خدمات بهداشتی درمانی با استقرار بیمارستان‌های سیار و صحرایی در منطقه رزمایش، ترمیم جاده‌های مواصلاتی و آبرسانی به مناطق استقراری عشایر و مناطق کمتر برخوردار همزمان با این رزمایش صورت گرفت.

این رزمایش بر اساس تقویم برنامه‌های آمادگی رزم سالیانه نیروی زمینی سپاه با رویکرد تمرین مقابله قاطع و هماهنگ با گونه‌های تهدیدات امنیتی و تروریستی در شرایط و مقیاس‌های گوناگون، در استان کرمانشاه و حوزه ماموریتی قرارگاه نجف اشرف برگزار شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *