نشست هم‌اندیشی توسعه ورزش دریامحور با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه و وزیر ورزش و جوانان

17:47 - 18 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۴۷۸
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
نشست هم‌اندیشی توسعه ورزش دریامحور با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه و وزیر ورزش و جوانان
نشست هم‌اندیشی توسعه ورزش دریامحور با حضور وزیر ورزش و جوانان و فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران برگزار شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عصر امروز با حضور دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در وزارت ورزش و جوانان و کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، نشست هم‌اندیشی توسعه ورزش دریامحور برگزار شد.

در این نشست دریادار تنگسیری با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور برای توسعه رشته‌های ورزشی دریامحور در کشور، از ایده‌های موجود برای گسترش رشته‌های ورزشی با محوریت دریا استقبال کرد.

دریادار تنگسیری در این دیدار اظهار با وجود اینکه ایران کشوری دربی است، اما متاسفانه نتوانسته‌ایم از منابع آبی که در اختیار داریم به نحو احسن استفاده کنیم ۱۴ جزیره در اختیار داریم که ظرفیت بسیار مناسبی برای جذب توریست و توسعه گردشگری و رشته‌های دریامحور است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بر توسعه رشته‌های دریامحور همیشه به ما و دیگر مسئولین تاکید دارند و ایشان همیشه می‌گویند که جوانان را باید با ورزش‌های دریایی آشنا کنیم. ظرفیت‌ها و امکانات خوبی در جنوب و شمال در اختیار داریم که قطعا با کمک وزارت ورزش و جوانان می‌توانیم آن‌ها را برای توسعه رشته‌های دریامحور در اختیار بگذاریم. صنعت شناور‌های بادبانی که در اختیار نیروی دریایی سپاه است، می‌تواند در اختیار رشته‌های دریامحور قرار دهیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: با توسعه ورزش‌های دریایی‌ می‌توان یک سنگ بنای خوب در ورزش به جای گذاشت. ما هم در جنوب و هم در شمال زیرساخت‌های به روزی در اختیار داریم. می‌توانیم جوانان را با دریا آشنا کنیم و این ظرفیت را در اختیار داریم. شاید خیلی از جوانان ما نمی‌دانند که چه امکاناتی در دریا در اختیار کشور است، ولی می‌توان از این امکانات در توسعه رشته‌های دریامحور و آشنایی جوانان با این امکانات استفاده کرد.

وزیر ورزش و جوانان نیز با قدردانی از اعلام آمادگی فرمانده نیرو دریایی سپاه پاسداران اظهار کرد: دین مبین اسلام روی سه رشته تیراندازی، سوارکاری و شنا همواره تاکید داشته که ما نیز پیرو این دستورات، موظفیم زمینه توسعه رشته‌ها را فراهم و به استعداد‌ها رسیدگی کنیم. شنا و ورزش‌های دریایی جزو رشته‌هایی است که باید به صورت گسترده به آن بپردازیم و باید به این رشته فراتر از ورزش در جامعه نگاه کنیم.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری در دیدار با جامعه ورزش درخصوص ورزش قوی، ایران قوی صحبت می‌کنند این مسئله نشان از توجه رهبر انقلاب به موضوع ورزش است و وظیفه ما را سخت‌تر می‌کند و موظفیم توجه و رسیدگی بیشتری به ورزش داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به لزوم توجه به رشته‌های مختلف در کشور و رشته‌هایی که در آن استعداد زیادی داریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در المپیک‌ها بار مدال‌آوری روی رشته کشتی و بعد از آن یکی، دو رشته دیگر است این در حالی است که ما در کشور ظرفیت‌ها و استعداد‌های خوبی در رشته‌های دریایی داریم، ولی از آنجا که زیرساخت را در اختیار نداشتیم نتوانستیم توسعه لازم را داشته باشیم.

وی افزود: زمانی می‌توانیم به توسعه دست پیدا کنیم که هم‌افزایی با ارگان‌های دیگر داشته باشیم و از زیرساخت آن‌ها استفاده کنیم. نیروی دریایی سپاه پاسداران یکی از سازمان‌هایی است که می‌توانیم به بهترین شکل از زیرساخت و امکاناتی که در اختیار دارد بهره بگیریم. رشته‌های پرهیجانی مثل رشته‌های دریایی می‌تواند زمینه جذب جوانان ما را ایجاد کند.

هاشمی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با جامعه ورزش تصریح کرد: مقام معظم رهبری رهنمود‌های بسیار خوبی به ما مدیران و ورزشکاران داشتند. اولین دستگاهی نیز بودیم که سیاست‌های خود را براساس توسعه رشته‌های دریامحور اعلام کردیم و تمام تلاش ما این است که برای توسعه رشته‌های دریامحور گام‌های اساسی برداریم.

بر اساس این گزارش، رضا شجیع سرپرست فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی نیز حضور داشت و در ابتدای این نشست گزارشی از عملکرد یک ساله فدراسیون و فعالیت‌های انجام شده با موضوع توسعه ورزش‌های دریامحور ارائه کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *