برخورد جدی پلیس با تخلفات شبانه و حادثه‌ساز؛ ۴۱۰ هزار اعمال قانون در طول ۲ ماه

15:52 - 18 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۴۶۱
برخورد جدی پلیس با تخلفات شبانه و حادثه‌ساز؛ ۴۱۰ هزار اعمال قانون در طول ۲ ماه
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به ادامه اجرای طرح برخورد با تخلفات شبانه و حادثه‌ساز در شهر تهران، گفت: در طرح تشدید برخورد با تخلفات شبانه در تهران، ۴۱ هزار خودروی سنیگن نیز اعمال قانون شده‌اند.

خبرگزاری میزان- به گزارش خبرگزاری پلیس، سرهنگ احسان مومنی گفت: وقتی آمار ۶ ماهه تصادفات شهر تهران را در سال جاری بررسی شد دریافتیم که تصادفات شبانه در شهر تهران افزایش پیدا کرده است که علت اصلی آن هم سرعت و سبقت غیر مجاز بود و باید در خصوص کاهش تصادفات تمهیداتی اندیشیده می‌شد که این مهم خواست شهروندان هم بود.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: خیلی از شهروندان با درخواست‌های خود از پلیس خواسته بودند که با یک سری از رانندگان که تعداد آنان کم و شب‌ها با اقدامات خود امنیت روانی شهروندان را برهم زده بودند برخورد گردد که در این راستا پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه اقدامات قبلی خود اینبار طرح تشدید برخورد با تخلفات شبانه خودرو‌ها را بصورت جدی‌تر اجرا کرد.

سرهنگ مومنی افزود: این طرح به مدت ۱۰ شب به طور مستمر انجام شد و بعد از آن هفته‌ای دو شب طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز در سطح معابر شهر تهران به مرحله اجرا در آمد. در این طرح تیم‌های شیفت شب پلیس راهور تهران بزرگ به صورت محسوس و نامحسوس تقویت و با تخلفات شبانه و مخصوصا تخلفات حادثه ساز برخورد می‌کند.

وی گفت: در طول این دو ماه با ۴۱۰ هزار تخلف برخورد و این تعداد از خودرو‌ها اعمال قانون شده‌اند، همچنین در این مدت با ۵۸ هزار تخلف حادثه ساز مانند سرعت و سبقت نیز برخورد صورت گرفته است.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: تخلف دیگری که با آن به صورت جد در طول این دو ماه و فقط شب‌ها برخورد شده تخلفات کامیون‌ها بوده که ۴۱ هزار کامیون و وسیله نقلیه سنگین که تخلفاتی، چون تردد در لاین سرعت، اضافه بار و استفاده از تلفن همراه و ... داشته اند برخورد شده است.

سرهنگ مومنی افزود: در این مدت ۷۰ هزار وسیله نقلیه‌ای که نقص سیستم روشنایی داشته اند نیز اعمال قانون صورت گرفته است که این خودرو‌ها متوقف و در محل رفع اثر و رفع نقص شده و یا اینکه به تعمیرگاه‌ها اعزام شده اند.

طرح تشدید برخورد با تخلفات شبانه از هفته دوم مهر ماه توسط تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در سطح معابر پایتخت آغاز گردید.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *