بررسی اطلاعات داوطلبان آزمون استخدامی وزارت بهداشت در حال انجام است

14:26 - 18 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۴۴۱
بررسی اطلاعات داوطلبان آزمون استخدامی وزارت بهداشت در حال انجام است
مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت درباره آخرین جزئیات از پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی استخدامی وزارت بهداشت، گفت: در یک فرصت ۲۰ روزه اطلاعات داوطلبان این آزمون بررسی می‌شود و پس از آن، سه برابر ظرفیت قطعی، برای مصاحبه، دعوت می‌شوند.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه آزمون کتبی استخدامی وزارت بهداشت برای به کارگیری ۲۵ هزار نفر، ۲۸ مهر برگزار و یک ماه بعد، نتایج اولیه آن اعلام شد، گفت: در یک فرصت ۲۰ روزه، اطلاعات داوطلبان مانند تاهل، مدارک تحصیلی، شرایط احراز و همچنین امتیاز کرونا، بررسی می‌شود و پس از آن، سه برابر ظرفیت قطعی، برای مصاحبه، دعوت می‌شوند.

سیف الله مرادی اظهار داشت: پس از انجام مصاحبه و با احتساب نمره کتبی آزمون، اسامی واجدین شرایط استخدامی اعلام و سایر مراحل اداری و گزینش برای آن‌ها طی می‌شود. تمام تلاش وزارت بهداشت بر این است که تا قبل از پایان سال، این ۲۵ هزار نفر مشغول به کار شوند.

وی ادامه داد: با مذاکراتی که با سازمان امور اداری و استخدامی کشور داشته‌ایم، مقرر شد که پس از انجام مرحله اول آزمون، برای دومین مرحله و استخدام ۲۵ هزار نفر دوم از مجموع ۷۵ هزار نفر، با هماهنگی این سازمان، فراخوان داده شود.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت با اشاره به بازنشستگی ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر از نیرو‌های وزارت بهداشت در سه سال گذشته، یادآور شد: در سه سال گذشته به ازای نیرو‌های بازنشسته، مجوزی برای استخدام به وزارت بهداشت داده نشده البته جایگزین کردن نیرو بجای آنها، نیازی به بحث و نظرات کارشناسی نیست و اطلاعات این افراد، به راحتی از سوی صندوق بازنشستگی و یا سازمان‌های بیمه گر پایه، به سازمان امور استخدامی، قابل ارائه است.

مرادی با بیان اینکه جایگزین کردن نیرو به ازای بازنشستگان وزارت بهداشت، نیاز فعلی مجموعه نظام سلامت است و با اشاره به توسعه بیش از ۱۶ هزار تخت بیمارستانی و بهره برداری از دو هزار پروژه بهداشتی در طول دو سال گذشته، گفت: توسعه زیرساخت‌ها همزمان نیازمند تامین و استخدام نیروست که با همکاری مجموعه دولت در حال انجام است.

وی تعداد کارکنان شرکتی وزارت بهداشت را ۸۳ هزار نفر عنوان کرد و گفت: منتظریم طرح ساماندهی نیروی انسانی، تعیین تکلیف شود و انتظار داریم تصویب و تایید این طرح، به سرعت انجام و این نیرو‌ها مشمول تبدیل وضعیت شوند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *