تاکسی دایموند ۵۳ منتشر شد

10:41 - 18 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۳۷۶
تاکسی دایموند ۵۳ منتشر شد
«تاکسی دایموند ۵۳»، خاطرات خودنوشت غلامرضا شیران، با تدوین و بازنویسی محمدمجید عمیدی مظاهری در انتشارات ستارگان درخشان منتشر شد.

خبرگزاری میزان -  مدیر انتشارات ستارگان درخشان غلامحسین قاسمی در خصوص این اثر توضیح داد: «تاکسی دایموند ۵۳» خاطرات خودنوشت یکی از اساتید دانشگاه اصفهان به نام غلامرضا شیران است. شیران تا مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا تحصیل کرده و در دوران سکونت در آن کشور، برای تأمین هزینه‌های زندگی‌اش راننده تاکسی فرودگاه واشنگتن بوده. طی این شغل اتفاقی به ظاهر عادی برای او می‌افتد که سالیان بعد مسیر زندگی‌اش را تغییر داده و او را از مرگ حتمی می‌رهاند. موضوع اصلی داستان حول آن روز‌های سخت و سرنوشت‌ساز می‌چرخد.

غلامحسین قاسمی ادامه داد: او بعد از پایان تحصیلات به ایران بازگشته و در قالب نیروی ارتش در جنگ تحمیلی حضور می‌یابد؛ اما دست سرنوشت او را اسیر گروهک‌های کومله و دموکرات کرده و این سرباز ارتش را تا سال‌ها از خانواده و وطن دور می‌کند. با این حال، زندگی‌اش به همان روز و اتفاق عادی در فرودگاه واشنگتن گره می‌خورد.

مسئول مرکز حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان با بیان اینکه جنس سوژه از لحاظ فراز و فرود‌های زندگی‌اش بسیار ویژه و جذاب است، گفت: دکتر شیران خاطراتش را نوشته بود؛ اما این خاطرات باید تبدیل به متنی می‌شد که خواننده بتواند آن روز‌های سخت و دردناک را با همه وجودش درک و با شخصیت‌های داستان همذات‌پنداری کند و تبدیل به یک کار ویژه شود.

وی افزود: محمدمجید عمیدی که نویسنده‌ای نوقلم بود، برای تبدیل این خاطرات به یک داستان انتخاب شد؛ در عین حال بعد از بازنویسی خاطرات و رسیدن به متن نهایی، ایشان از اساتید کشور و نویسندگان مختلف و کتابخوانان حرفه‌ای در خصوص تقویت متن و پختگی آن مشورت‌های بسیاری گرفت تا کار به بلوغ خود برسد. این اثر می‌توانست در سال ۱۴۰۰ منتشر شود؛ ولی به دلیل تاکید بر همین پختگی اثر، نویسنده و راوی دقت‌های بسیاری کردند و کار با عجله تولید نشد.

«تاکسی دایموند ۵۳» در ۳۳۲ صفحه و با قیمت ۱۸۰ هزار تومان به‌تازگی روانه بازار نشر شده است.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *