بخشی از آزادراه شهید سلیمانی در استان البرز افتتاح می‌شود

10:31 - 17 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۲۴۹
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
بخشی از آزادراه شهید سلیمانی در استان البرز افتتاح می‌شود
رئیس جمهوروزیر راه و شهرسازی به منظور افتتاح ۳۰۴۳ واحد مسکونی و بهره‌برداری از آزادراه شهید سلیمانی، مدرسه ۱۵ کلاسه شهر جدید مهستان و پروژه‌های راهداری صبح امروز جمعه وارد استان البرز شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، صبح امروز جمعه ۱۷ آذرماه، مهرداد بذرپاش به همراه رئیس جمهور به منظور بازدید و افتتاح بخشی از آزادراه شهید سلیمانی وارد استان البرز شد.

ساخت این آزاد راه به طول ۱۸ کیلومتر در امتداد آزاد راه شهید همت در شرق کرج از تیر ماه سال ۹۵ آغاز شد که قرار بود طی سه سال بهره برداری شود، اما به علت عدم حمایت دولت وقت پروژه در نیمه راه تعطیل شد.

این آزاد راه که طبق پیش‌بینی‌ها ۴۰ درصد بار ترافیکی البرز را به دوش خواهد کشید در سفر ۱۸ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ رییس جمهور دولت سیزدهم به البرز بودجه ملی برای آن تعریف شد.

اکنون ۷.۶ کیلومتر از آزاد راه شهید سلیمانی کرج آماده بهره برداری است و امروز جمعه همزمان با سفر رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به استان البرز زیر بار ترافیک می‌رود.

بنابر این گزارش، وزیر راه و شهرسازی در این سفر استانی، در آئین افتتاح ۸۱۴ واحد مسکونی و مدرسه ۱۵ کلاسه شهرجدید مهستان شرکت خواهد کرد.

بنابر این گزارش در ادامه سفر هیأت دولت به استان البرز، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۱۰۰۰میلیارد تومان پروژه‌های راهداری را اعلام خواهد کرد.

افتتاح ۱۴۴ واحد مسکونی پروژه علوم دامی در کرج، شروع عملیات اجرایی ساخت واحد‌های مسکونی ماهدشت، بازدید از شرکت تراورس و جشن احیای چند شرکت از دیگر برنامه‌های این سفر در روز جمعه ۱۷ آذرماه خواهد بود.

همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی، افتتاح پایگاه امداد و نجات و ۲۰۸۵ واحد مسکونی در بافت فرسوده البرز انجام خواهد شد.

ستاد ارتباطات مردمی وزارت راه و شهرسازی به مناسبت دومین دور سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان البرز، همگام با سایر دستگاه‌ها در روز‌های ۱۵ تا ۱۷ آذر ماه در ساعت‌های ۸ الی ۱۸ در دانشگاه تربیت مربی البرز آماده پاسخگویی و دریافت انتقادات و پیشنهادات است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *