کارگاه شهاب‌الدین عادل در «سینماحقیقت»

14:01 - 16 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۱۷۱
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
کارگاه شهاب‌الدین عادل در «سینماحقیقت»
شهاب‌الدین عادل استاد سینما در هفدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» کارگاه «پژوهش تصویری و پژوهش برای تصویر» برگزار می‌کند.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی؛ شهاب‌الدین عادل متولد ۲۸ شهریور ۱۳۳۳ در دزفول و عکاس، مستندساز، پژوهشگر و استاد سینما و عکاسی و عضو هیأت علمی دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر است.

او دانش‌آموخته مقطع کارشناسی در رشته سینما از دانشکده هنر‌های دراماتیک است و دوره کارشناسی ارشد و دکترای پژوهش هنر را در دانشگاه هنر گذرانده است. عادل عکاس فیلم‌های خاطره‌انگیز سینمای ایران «باشو غریبه‌ای کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی، «بازمانده» به کارگردانی سیف‌الله داد، «دختری با کفش‌های کتانی» به کارگردانی رسول صدرعاملی، «شوکران» و «گاوخونی» به کارگردانی بهروز افخمی و «ازدواج به سبک ایرانی» به کارگردانی حسن فتحی بوده است. عادل همچنین سابقه انتخاب و داوری در چند دوره از جشنواره‌های سینمایی و دانشجویی را دارد.

شهاب الدین عادل، علاوه بر عکاسی و کارگردانی مستند، مقالات و کتاب‌های متعددی نوشته است. او یکی از استادان کارگاه‌های آموزشی هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» است. مهرداد اسکویی و فرهاد ورهرام هم در این دوره جشنواره، کارگاه آموزشی برگزار می‌کنند.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم از ۲۷ آذر تا ۲ دی ماه در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *