تاکید وزیر کشور بر نقش دانشجویان در ایجاد مشارکت حداکثری در انتخابات

20:16 - 15 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۱۰۱
تاکید وزیر کشور بر نقش دانشجویان در ایجاد مشارکت حداکثری در انتخابات
وزیر کشور، استکبارستیزی، عدالت‌جویی و مبارزه با فساد را از خصلت‌های دانشگاه برشمرد و گفت: بخش زیادی از ایجاد زمینه‌های مشارکت حداکثری در انتخابات، برعهده دانشجویان است.

خبرگزاری میزان - احمد وحیدی، وزیر کشور روز چهارشنبه در جلسه دانشجویی که در دانشگاه تهران به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی با حضور دانشجویان به پیروزی رسید و با میدان‌داری آن‌ها در دفاع مقدس پیروز شدیم و در تسخیر لانه جاسوسی، انقلاب دوم را شکل داد.

وزیر کشور با اشاره به ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های کشور، ادامه داد: امروز دانشگاه‌ها دوره جدیدی را از انقلاب اسلامی شکل داده اند که به تمدن نوین اسلامی منتهی می‌شود.

وحیدی، اضافه کرد: وجهه و خصلت دانشگاه، ضد استکباری، عدالت جویی، مبارزه با فساد و حرکت رو به آینده‌ای بلند است که دانشگاه‌ها را در پیچ تاریخی که در آن قرار داریم، نقش‌آفرین می‌کند.

وی به تحولات غزه و مقاومت فلسطینیان اشاره کرد وآن را یکی از مشخصات این پیچ تاریخی برشمرد و گفت: مقاومت فلسطین و آنچه امروز در غزه قهرمان مظلوم می‌گذرد، بخشی از این اتفاق بزرگ جهانی است.

وزیر کشور با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به چنان ذلتی رسیده است که اتاق جنگ آن را آمریکایی‌ها سراسیمه برعهده گرفته اند، یادآور شد: در صورت عدم حمایت همه جانبه آمریکا، رژیم صهیونیستی فرومی‌پاشید.

وحیدی، خاطرنشان کرد: امروز مقاومت فلسطین به قدرتی رسیده است که گروهی محدود در سرزمینی محاصره و تحریم شده، به نقطه‌ای از قدرت رسیده اند که آمریکا با تمام توان وارد می‌شود.

وی با اشاره به تلفات رژیم صهیونیستی اضافه کرد: نیروی هوایی رژیم صهیونیستی که پیش از این ادعا می‌شد می‌تواند هرکسی را در هر نقطه‌ای مورد هدف قرار دهد، امروز به کودک کشی و به شهادت رساندن زنان روی آورده است.

وزیر کشور تاکید کرد: امروز معادلات را نه آمریکا و نه رژیم صهیونیستی بلکه مقاومت رقم می‌زند.

وحیدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از هرگونه مبارزه با رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند، تصریح کرد: برخلاف تبلیغات دشمنان، وقایع جاری در سرزمین‌های اشغالی با دست خود فلسطینی‌ها رقم خورده است و امروز، جبهه مقاومت یک قدرت بالنده، استوار و تعیین کننده است که مستقلا آمریکا و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است.

وی با انتقاد از کسانی که تصور می‌کردند مسئله فلسطین تمام شده است و شعار‌های ساختار شکنانه سر می‌دادند، اظهار کرد: آن حرف‌ها نتیجه فهم نادرست از مسائل منطقه و جهان بود. اگر تحلیل‌های آن‌ها به نتیجه می‌رسید امروز اثری از فلسطین و فلسطینیان نبود و رژیم صهیونیستی بر بخش زیادی از غرب آسیا اعمال قدرت می‌کرد.

وزیر کشور از این سخنان، نتیجه گرفت که دانشجو و دانشگاه باید وجهه استکبار ستیزی، آینده نگری، بالندگی و حرکت رو به جلو را حفظ کند و یادآور شد: جریان دانشگاه و دانشجویی نمی‌تواند در کنار کسانی باشد که جنایات رژیم صهیونیستی را تایید یا در قبال آن سکوت می‌کنند.

وحیدی، خاطرنشان کرد: طوفان الاقصی نقطه تحولی مهم در معادلات منطقه‌ای و جهانی است که آثار آن را در آینده بیشتر شاهد خواهیم بود.

در ادامه این برنامه، برخی از دانشجویان از وزیر کشور سوالاتی پرسیدند که با استقبال از مطالبه‌گری دانشجویان به آن‌ها پاسخ داد.

وحیدی در پاسخ به پرسشی درخصوص تحریم کالا‌های رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: در ایران کالای رژیم صهیونیستی وجود ندارد، اما شبهه‌ای درباره برخی نوشابه‌ها مطرح شده است که باید دستگاه‌های اطلاعاتی در این زمینه تایید کنند.

وی افزود: برخی رقابت‌های اقتصادی در اینگونه مسایل مطرح می‌شود که باید مراقبت کرد. با این وجود اگر دستگاه‌های اطلاعاتی، تایید کنند حتما برخورد خواهد شد. تاکنون در این خصوص چنین گزارش‌هایی را دریافت نکردیم.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره مشارکت در انتخابات با بیان اینکه برنامه‌ریزی همه جانبه‌ای برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات انجام شده است، اضافه کرد: دشمن به دنبال این است که با القای ناامیدی، ناکارآمدی و تبلیغ دروغین نسبت به دلسرد کردن مردم و مردد ساختن آن‌ها برای حضور در پای صندوق‌های رای، اقدام کند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در مرحله پیش ثبت نام و ثبت نام، مشارکت حداکثری از همه طیف‌ها را شاهد بودیم و وزارت کشور و دولت اصرار دارند که باید پذیرای همه طیف‌ها در انتخابات باشیم.

وحیدی با اشاره به چهار مولفه ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات، اظهار کرد: ایجاد زمینه‌های مشارکت حداکثری، علاوه بر دستگاه‌ها، بر عهده گروه‌ها و جریان‌های مردمی است و بخش زیادی هم برعهده دانشجویان است.

وی درباره سوالی از چرایی عدم مجوز برگزاری راهپیمایی اعتراضی در مقابل یک کنسولگری در تبریز هم پاسخ داد: تظاهرات متعددی در این زمینه انجام شده است، اما دانشجویان باید بدانند که ممکن است برخی که با روابط خوب جمهوری اسلامی ایران با همسایگان، دست به اقدامی بزنند که این روابط را مخدوش کند.

رئیس شورای امنیت کشور، گفت: ملاحظات امنیتی و جلوگیری از خدشه در مراودات دو کشور، این تصمیم گرفته شد. هرچند که این تظاهرات می‌توانست در مناطق دیگر شهر انجام شود و صدای آن هم به گوش همگان برسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *