رونمایی از پوستر هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت»

14:34 - 15 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۰۴۷
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
رونمایی از پوستر هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت»
پوستر هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» که توسط حمیدرضا بیدقی طراحی شده، رونمایی شد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، صبح امروز چهارشنبه ۱۵ آذر ماه از پوستر هفدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» رونمایی شد.

محمد حمیدی مقدم دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» درباره پوستر این دوره از جشنواره گفت: طبق برنامه امروز، از پوستر‌های اصلی و جنبی این دوره از جشنواره «سینماحقیقت» رونمایی می‌کنیم. حمیدرضا بیدقی هنرمند و گرافیست، مدیر هنری جشنواره و طراح پوستر‌های این دوره است. یکشنبه ۱۹ آذر ماه در نشست رسانه‌ای جشنواره، اسامی فیلم‌های بخش‌‎های مختلف اعلام می‌شوند.

وی درباره ۳ موضوع اصلی جشنواره امسال توضیح داد: امسال ۳ هدف و ۳ رویکرد رو به آینده را تعیین کرده‌ایم که امیدواریم برای سال‌های بعد روی آن‌ها متمرکز باشیم؛ یکی موضوع آب و دیگری موضوع جمعیت است. همچنین در جشنواره امسال نگاه و رویکرد ویژه‌ای به غزه داریم و یک بخش مهم از جشنواره به فیلم‌ها، گفتگو‌ها و رویکرد‌هایی در این موضوع اختصاص داده شده است. این ۳ موضوع، محور‌های اصلی جشنواره امسال هستند. علاوه بر این ۳ موضوع، نگاه ویژه‌ای به حیات وحش و محیط زیست داریم.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی درباره بخش‌های جنبی جشنواره امسال گفت: امسال بخش‌های متنوعی را طراحی کرده‌ایم و همکاران من تلاش کردند تا شاهد جشنواره‌ای متنوع و رنگارنگ از نقاط مختلف ایران باشیم. امسال بخشی را به عنوان «گنجینه سینمای ایران» داریم. افتتاحیه جشنواره به صورت ویژه برگزار خواهد شد. گفتگوها، کارگاه‌ها و بحث‌های فکری و تخصصی در خلال جشنواره خواهیم داشت، همچنین میزبان مهمانان بین‌المللی خواهیم بود که کارگاه‌ها و ورکشاپ‌هایی را به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌کنند.

دبیر جشنواره «سینماحقیقت» درباره بخش غزه عنوان کرد: در جشنواره امسال بخش ویژه‌ای درباره غزه داریم. جشنواره «سینماحقیقت» طی ۵ روز برگزار می‌شود و به همین دلیل ۵ مستند از برترین آثار سینمای جهان با موضوع غزه را به نمایش می‌گذاریم. در این بخش بازنگری نسبت به فیلم‌ها داریم و با کارگردانان درباره آثارشان گفتگو می‌کنیم. به فیلمی که امسال بتواند در بخش بین‌الملل و در بخش ملی این هدف را تامین کند، قطعا توجه ویژه می‌شود. در کنار این موضوع حدود ۲ هفته قبل صندوق حمایت و سرمایه‌گذاری از پروژه‌های بین‌المللی را طراحی کردیم که اولین هدف این صندوق این است که از فیلم‌هایی که موضوع غزه دارند، حمایت کند.

محمد حمیدی‌مقدم در پایان تصریح کرد: امیدوارم که جشنواره خوبی را پیش رو داشته باشیم و فیلمسازان، هنرمندان و جوانان علاقه‌مند به سینمای مستند در پردیس سینمایی چارسو همراه ما باشند. فکر می‌کنم امسال شاهد آثار جذابی در جشنواره باشیم.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» ۲۷ آذر تا ۲ دی ماه با دبیری محمد حمیدی مقدم در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

رونمایی از پوستر هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت»

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *