زمینه اشتغال ۱۲۰ نفر از زندانیان در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر فراهم شد

11:32 - 15 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۷۹۹۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
زمینه اشتغال ۱۲۰ نفر از زندانیان در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر فراهم شد
جشن گلریزان به منظور آزادی زندانیان جرایم غیر عمد با حضور رئیس کل دادگستری استان بوشهر، مدیرکل زندان‌ها،مدیران عامل انجمن حمایت از زندانیان و ستاد دیه و مدیران شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر برگزار شد.

خبرگزاری میزان - مهدی مهرانگیز، رئیس کل دادگستری استان بوشهر در جشن گلریزان به منظور آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: خانواده زندانیان بی گناه هستند، ولی به خاطر نبود سرپرست خانوار با مشکلات معیشتی متعددی روبرو هستند که ما در هر جایگاهی وظیفه داریم از این خانواده‌ها دستگیری کنیم.

وی با تاکید بر لزوم حفظ آبرو و عزت خانواده‌های زندانیان تصریح کرد: مردم بوشهر در بخشش و کرم نمونه هستند و در این زمینه نیز پیشگام هستند.

وی ضمن اشاره به بیشترین استفاده از ارفاقات قانونی جهت کمک به زندانیان افزود: دیدار از خانواده‌های زندانیان نیازمند و حمایت از آن‌ها نیز در دستور کار دادگستری قرار دارد که به صورت هفتگی با تعدادی از این خانواده‌ها دیدار و وضعیت معیشتی آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم و به کمک خیرین و نهاد‌های حمایتی نیاز‌های لازم آن‌ها تا حدودی فراهم می‌شود که نیاز به مشارکت بیشتر مردم و خیرین و دیگر نهاد‌ها هست که بتوانند در این زمینه کمک کنند.

رئیس کل دادگستری استان اشتغال زندانیان را مهم دانست و گفت: در شرکت‌ها با استخدام این افراد و دستگیری آن‌ها موجبات پیشگیری خیلی از آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد.

در ادامه سید محتشم حسینی مدیرکل زندان‌های استان بوشهر نیز بیان کرد: با تشکیل انجمن حمایت از زندانیان شاهد اقدامات بسیار خوبی به منظور رفع مشکلات خانواده‌های زندانیان و حمایت از این قشر هستیم.

حسینی از ارائه خدمات متنوع به خانواده‌های زندان خبر داد و افزود: تأمین بسته‌های معیشتی، لوازم التحریر، ودیعه مسکن، کمک هزینه‌های درمانی، آموزش و تأمین لوازم خانگی از جمله این اقدامات است.

احمد دشتی‌زاده مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در مراسم حمایت از زندانیان اظهار داشت: مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر از ابتدای حضور در استان تلاش‌های گسترده‌ای را در راستای دفاع از حقوق عامه داشته است.

 دشتی‌زاده به تلاش‌ها و پیگیری‌های رئیس‌کل دادگستری استان در مقابله با زمین‌خواری و به نتیجه رسیدن پرونده‌های این منطقه اشاره کرد و ادامه داد: در راستای حمایت از زندانیان همه باید پای کار باشیم و کمک کنیم تا گره‌ی از مشکلات این خانواده‌ها باز شود. 

در پایان این نشست، مدیران شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر آمادگی خود را برای کمک به آزادی تعدادی از زندانیان، کمک به رفع مشکلات خانواده‌های زندانیان، تأمین برخی اقلام برای خانواده زندانیان و همچنین کمک به پرداخت تسهیلات برای این قشر اعلام کردند و زمینه اشتغال به کار ۱۲۰ نفر از زندانیان رای باز و آزاد شده در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و شرکت‌های صنعتی تحت پوشش موافقت شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *