ایران اتهام‎های انگلیس را درباره حملات دریای سرخ رد کرد

13:46 - 14 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۷۸۳۳
ایران اتهام‎های انگلیس را درباره حملات دریای سرخ رد کرد
سخنگوی وزارت امور خارجه به اتهام‎های دولت انگلیس درباره ارتباط ایران با حملات صورت گرفته در دریای سرخ واکنش نشان داد.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه به اتهام دولت انگلیس درباره ارتباط ایران با حملات صورت گرفته در دریای سرخ واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اتهام بی‌پایه و اساس دولت انگلیس در مورد ارتباط ایران با حملات صورت گرفته در دریای سرخ، اظهار کرد: این ادعا‌ها با اهداف خاص سیاسی مطرح می‌شوند و حاکی از تلاش مقام‌های انگلیس برای وارونه‌نمایی واقعیت‌های منطقه و نیز بیانگر تاثیر پذیری آن‌ها از ترجیحات طرف‌های ثالث از جمله رژیم کودک‌کُش صهیونیستی است.

کنعانی با محکوم کردن اظهارات و اقدام‌های غیرسازنده برخی مقام‌های انگلیسی که خود عاملی برای تهدید صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی است، تاکید کرد: همان طور که قبلا به صراحت اعلام کرده‌ایم، گروه‌های مقاومت در منطقه برای مقابله و پاسخ‌گویی به جنایت‌های جنگی و نسل‌کُشی رژیم کودک‌کُش صهیونیستی از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند؛ این گروه‌ها به تشخیص خود و بر اساس اصول و اولویت‌ها و منافع کشور و مردمشان تصمیم گرفته و عمل می‌کنند.

کنعانی به مقام‌های انگلیس توصیه کرد به جای اتهام‌زنی‌های بی‌پایه و اساس، جنایت‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کرده و تلاش خود را صرف توقف جنایت‌های جنگی این رژیم علیه شهروندان و زنان و کودکان فلسطین و تسهیل ارائه کمک‌های بشردوستانه وفق مقررات و مسئولیت‌های بین‌المللی کنند.
انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *