واحد‌های خالی اندیشه به سازمان امور مالیاتی معرفی شد

8:30 - 14 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۷۷۳۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
واحد‌های خالی اندیشه به سازمان امور مالیاتی معرفی شد
مدیرعامل شهر جدید اندیشه با بیان اینکه تعداد واحد‌های خالی اندیشه کمتر از ۵۰۰ واحد است که این واحد‌ها شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی شدند، از تلاش برای اخذ مجوز ۵۰ بنگاه مشاور املاک بدون مجوز آن شهر خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مهدی مسلم خانی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه، در خصوص آمار خانه‌های خالی در شهر جدید اندیشه و همچنین شناسایی بنگاه‌های غیرمجاز در آن شهر جدید، توضیح داد: شناسایی خانه‌های خالی در تمامی شهر‌های جدید و از جمله شهر جدید اندیشه در اولویت قرار گرفته است و در این باره توافقات مناسبی با سازمان امور مالیاتی شکل گرفته است. 

مدیرعامل شهر جدید اندیشه با بیان اینکه اخذ مالیات از خانه‌های خالی در برنامه است، تاکید کرد: از مالکان خانه‌های خالی می‌خواهیم تا در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف واحد‌های خود و یا اجاره واحد‌ها اقدام کنند و خانه‌های خالی را به مدار و چرخه مسکن وارد کنند. 

مسلم‌خانی با تاکید بر اینکه تعداد خانه‌های خالی در شهر جدید اندیشه کمتر از ۵۰۰ واحد است، گفت: شناسایی و مشخص شدن خانه‌های خالی شهر پرند در حال پیگیری است و توافق با سازمان امور مالیاتی شکل گرفته و اخذ مالیات از خانه‌های خالی در برنامه است. 

وی گفت: واحد‌های خالی باید به چرخه تولید وارد شوند. 

مدیرعامل شهر جدید در خصوص بنگاه‌های غیرمجاز در شهر جدید اندیشه توضیح داد: تعداد مشاوران املاک غیرمجاز در شهر جدید اندیشه به تعداد کمتر از ۵۰ بنگاه بود که در این باره اصناف و فرمانداری شهریار ورود کرد.

وی افزود: هم اکنون این بنگاه‌ها برای اخذ مجوز اقدام کرده‌اند که برای تعدادی مجوز صادر شده و تعدادی نیز در مرحله صدور مجوز هستند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *