رئیس کل دادگستری استان بوشهر: نقاط حادثه‌خیز در محور‌های مواصلاتی استان اصلاح شود

14:18 - 30 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۶۳۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری استان بوشهر: نقاط حادثه‌خیز در محور‌های مواصلاتی استان اصلاح شود
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه یکی از علل وقوع تصادفات نامناسب بودن جاده‌ها و وجود نقاط حادثه‌خیز در مسیر‌های مواصلاتی است بر رفع و اصلاح نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های استان تاکید کرد.

خبرگزاری میزان_ مهدی مهرانگیز در نشست با مدیر کل راهداری استان بوشهر به میزان آمار تصادفات جاده‌ای در استان اشاره کرد و گفت: وضعیت و آمار موجود در رابطه با میزان تصادفات جاده‌ای درون‌شهری و برون‌شهری که آسیب‌های زیادی را به دنبال دارد مستلزم اهتمام ویژه سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه است و دستگاه‌های متولی باید در راستای پیشگیری از وقوع این حوداث به وظیفه قانونی خود عمل کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از علل وقوع تصادفات نامناسب بودن جاده‌ها و وجود نقاط حادثه‌خیز در مسیر‌های مواصلاتی است افزود: توصیه می‌شود راهداری استان با شناخت درست از راه‌ها و اجرای صحیح اصول فنی در جهت رفع نواقص نقاط حادثه‌خیر اقدام کند تا موجبات کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای فراهم شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های متولی در این راستا عنوان کرد: دادگستری استان نیز در راستای حفظ حقوق عامه هرجا که نیاز به کمک باشد ورود می‌کند.

مهرانگیز با اشاره به برخی از نقاط مهم حادثه‌خیز در استان تصریح کرد: لازم است در تمامی نقاط و جاده‌های استان که نیاز به تعریض، بهسازی، ایمن‌سازی، روشنایی نقاط، اجرای سرعتگاه‌های مناسب و استاندارد، روکش آسفالت، استقرار علایم مختلف جاده‌ای، اصلاح پیچ‌های خطرناک، استفاده از حفاظ میانی جاده‌ها با نیوجرسی و اصلاح تقاطع‌های خطرناک دارد اقدامات ویژه انجام شود تا شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای باشیم.

بر پایه این گزارش در این دیدار مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان قول مساعد داد تا در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان جهت رفع ایرادات و نواقص موجود در محور‌های مواصلاتی استان اقدامات ویژه‌ای انجام شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *