تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان برای تکمیل واحد‌های مسکن نیمه کاره

13:12 - 30 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۶۰۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان برای تکمیل واحد‌های مسکن نیمه کاره
رییس هیئت عامل صندوق ملی مسکن از تکمیل واحد‌های نیمه کاره واحد‌های مسکن مهر در استان‌ها با استفاده از منابع صندوق ملی مسکن خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا مهدیار اسماعیلی رئیس هیئت عامل صندوق ملی مسکن، گفت: ما در صندوق ملی مسکن عملیات سه‌گانه‌ای را همزمان دنبال می‌کنیم که این عملیات یکی تکمیل واحد‌های مسکن مهر در استان‌ها با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن است که منابع مربوط به صندوق در این واحد‌ها صرف می‌شود تا مساکن مهر نیمه کاره در مراکز استان‌ها به ثمر برسد.

مهدیار اسماعیلی افزود: بخش دوم تکمیل مساکن مهر شهر‌های جدید است که این مسیر با تحویل زمین از سمت شرکت مادر تخصصی و تأمین مالی توسط صندوق انجام می‌شود که عمده عملیات تکمیل واحد‌های نیمه کاره‌ای که در سال گذشته و سال جاری انجام شده است، از طریق منابع صندوق بوده است.

رئیس هیئت عامل صندوق ملی مسکن ادامه داد: به موازات این دو بخش، بخش سوم مبتنی بر منابع خود صندوق اتفاق می‌افتد که عملیات روبنایی در حوزه خدمات عمومی است و شامل تجهیز و تکمیل مدارس، درمانگاه‌ها، پاسگاه‌ها، مساجد و… است که در شهر‌هایی که در نهضت ملی مسکن جدید تاسیس می‌شود، این تخصیص منابع صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: تا به امروز بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان تخصیص صورت گرفته و ان‌شالله تا پایان سال نیز این روند با سرعت مضاعف پیش می‌رود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *