رئیس شورای شهر: قطع درختان سعدآباد مجوز کمیسیون ماده هفت نداشته‌ است

11:50 - 30 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۵۷۵
رئیس شورای شهر: قطع درختان سعدآباد مجوز کمیسیون ماده هفت نداشته‌ است
چمران با بیان اینکه کار خلاف در مجموعه سعدآباد این بود که مجوز کمیسیون ماده هفت را دریافت نکرده بودند، گفت: سازمان بوستان‌ها هم اگر می‌خواهد درخت قطع کند باید اجازه بگیرد، چه برسد به مجموعه‌های دیگر.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و نود و چهارمین جلسه شورا با بیان اینکه سفر اعضای شورا صرفا با هماهنگی ریاست شورا صورت می‌گیرد، اظهار کرد: ما سفری به اندونزی نداشته ایم و تا جایی که در جریان هستیم چنین چیزی نبوده است. اعضا هم گاهی مرخصی می‌گیرند و بعضی سفر‌ها شخصی است.

وی افزود: روز گذشته با شروع فصل سرما از گرمخانه‌ها و خیابان‌های هدف بازدید کردیم؛ شب گذشته خیابان‌های شوش و هرندی را دیدیم و شرایط بسیار متفاوت بود و فضای به شکل قبل را که گوشه گوشه شهر، آتش روشن می‌شد، شاهد نبودیم.

علوی با بیان اینکه از ساعت ۱۰ شب به بعد اتوبوس‌ها برای گشت زنی مستقر شدند، تصریح کرد: وضعیت گرمخانه‌ها و گرمایش آن‌ها مطلوب بود و البته جزء وظایفی است که شهرداری انجام می‌دهد. باید نگاه ویژه تری داشته باشیم تا به موضوعات رسیدگی شود.

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید دقت بیشتری در انتخاب پیمانکاران گرمخانه‌ها شکل بگیرد، اظهار کرد: ما به پیمانکاران هزینه می‌دهیم، اما شاید نحوه رسیدگی و توزیع غذا با هزینه‌ای که می‌پردازیم تناسب نداشته باشد.

وی با بیان اینکه نیرو‌های خدمات شهری شب گذشته در باران مشغول به کار بودند، گفت: از زحمات نیرو‌های خدمات شهری در بارندگی روز اخیر تقدیر می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در هر موردی اگر ابهامی داریم باید از مسئولان در ابتدا سوال کنیم، گفت: اگر پاسخی نشنیدیم باید در صحن مطرح کنیم؛ سفر آقای آخوندی هیچ ارتباطی به شورا و شهرداری ندارد و از فضایی دیگر مأموریت داشتند. سفر‌ها باید با اطلاع بنده صورت بگیرد و مراحل آن طی شود. ایشان از مرخصی خود استفاده کرده اند و بنده از این مرخصی اطلاع نداشتم. گفتن این موارد ساده است، اما جمع کردن آن سخت است.

مهدی چمران با بیان اینکه کار خلاف در مجموعه سعدآباد این بود که مجوز کمیسیون ماده هفت را دریافت نکرده بودند، یادآور شد: سازمان بوستان‌ها هم اگر می‌خواهد درخت قطع کند باید اجازه بگیرد، چه برسد به مجموعه‌های دیگر. بنده این موضوع را مطرح کردم و بی بی سی اعلام کرد که ما حمایت کرده ایم. از بی بی سی انتظاری نیست و از رسانه‌های خود درخواست می‌کنیم اخبار را به درستی ارسال کنند. باید سعی کنیم خودمان برای خودمان مشکل ایجاد نکنیم.

وی با تأکید بر اینکه مسائلی که برای بنده مبهم است بلافاصله با تماس، پیگیری می‌کنم، گفت: در خصوص مسئله آب و یا قطع درختان مجموعه سعدآباد، موضوع را بلافاصله پیگیری کردیم. درست است که مشکل کم آبی داریم، اما نباید آب بوستان‌ها را قطع کرد.

چمران گفت: اینکه بگویند درختان آب نمی‌خواهند و باید رها شوند، درست نیست. درختان اگر از بین برود به حیات انسان‌ها لطمه وارد می‌شود. اگر آب درختان بوستان چیتگر و لویزان خشک شوند، خسارات جبران ناپذیر خواهد بود. آب شرب مردم باید تأمین شود، اما آب درختان را نیز باید با روش‌های مختلف تأمین کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *